خانه / اخبار مالیاتی / دسته‌بندی نشده / اصلاح طرح معافیت مالیاتی برای شهرک‌های صنعتی

اصلاح طرح معافیت مالیاتی برای شهرک‌های صنعتی

5731361366570612

 معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد: اصلاح طرح معافیت مالیاتی برای شهرک‌ها و نواحی صنعتی در دست اقدام است.

به گزارش خبرگزاری مهر، مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران با بیان اینکه اصلاح طرح معافیت مالیاتی برای شهرکها و نواحی صنعتی که در شعاع ۳۰ کیلومتری شهرها قرار دارند در دست انجام است، اظهارامیدواری کرد: با تصویب این طرح در مجلس شهرکها و نواحی صنعتی با فاصله کمتر به مراکز استانها نیز مشمول طرح معافیت مالیاتی شوند.

سیدمحمد علی سید ابریشمی ضمن بیان اهمیت توجه به مشکلات صنعتگران گفت: مشکل کم آبی در صنعت فقط مختص خراسان جنوبی نیست و یک مشکل ملی است و نیازمند عزم ملی در جهت رفع این مشکل است.

وی ضمن اشاره به خشکسالی های مستمر سالهای گذشته ادامه داد: از کل آب مصرفی در کشور فقط ۱٫۸ درصد در بخش صنایع بزرگ و کوچک تخصیص داده شده است که در تلاش هستیم این میزان را به ۵ درصد افزایش دهیم و با این میزان بخش قابل توجهی از مشکلات آب مورد نیاز صنایع مرتفع خواهد شد.

مدیر عامل سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی با اشاره به اشکالات قانون مالیات بر ارزش افزوده، تصریح کرد: در حال حاضر ۳درصد پول مالیات بر ارزش افزوده به شهرداریها پرداخت می شود و این درحالی است که کلیه خدمات نظافت و زیبایی شهرکها و نواحی صنعتی بر عهده شرکتهای خدماتی متشکل از صنعتگران است و درصدد هستیم که بخشی از این پول به شهرکها و نواحی صنعتی تخصیص یابد.

نظر شما چیست ؟

اولین نفری باشید که نظر می دهید !

هشدار برای
avatar
wpDiscuz
bigtheme