خانه / اسلایدر / بررسی لایحه اصلاح قانون مالیات های مستقیم در کمیسیون اقتصادی مجلس

بررسی لایحه اصلاح قانون مالیات های مستقیم در کمیسیون اقتصادی مجلس

Parliran_intro_04_00923d_11598

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی از بررسی لایحه اصلاح قانون مالیات های مستقیم در جلسه عصر امروز -یکشنبه- این کمیسیون خبر داد.

آکسومی ،رحیم زارع روز یکشنبه ، با اشاره به جلسه کمیسیون اقتصادی مجلس افزود: در این جلسه لایحه اصلاح قانون مالیات های مستقیم که شورای نگهبان ۱۰ ایراد از آن گرفته بود با حضور قائم مقام شورای نگهبان و رییس و معاونان سازمان امورمالیاتی کشور مورد بررسی قرار گرفت.

وی افزود: اعضای کمیسیون اقتصادی در جلسه امروز در رابطه با پرداخت مالیات نهادهای انقلاب اسلامی، تخلفات اداری کارکنان موثر در حوزه امورمالیاتی، مالیات در حوزه وقف و تعیین ارزش معاملاتی املاک و تشکیل کمیسیون تقویم املاک تصمیم لازم را اتخاذ کردند.

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: همچنین در جریان بررسی لایحه اصلاح قانون مالیات های مستقیم آیین نامه اجرایی مربوط به نوع دفاتر ،اسناد و مدارک و روش های نگهداری آن ها برای صاحبان مشاغل، درآمد مشمول مالیات اشخاص حقیقی موضوع این قانون که مکلف به تکمیل اظهارنامه مالیاتی می باشند و همچنین تولید اظهارنامه برای افرادی که خوداظهارداری نمی کنند به تصویب رسید.

زارع اظهارداشت: درآمد مشمول مالیات اشخاص حقیقی و حقوقی خارج مقیم خارج از ایران بابت درآمدهایی که در ایران و یا از ایران به دست می آورند و معافیت مالیاتی درآمد حاصل از موقوفات و کمک ها و هدایای دریافتی نقدی و غیرنقدی اشخاص از دیگر موضوعاتی بود که در روند بررسی لایحه قانون مالیات های مستقیم به تصویب نمایندگان رسید.

وی ادامه داد: سامانه انجام معاملات دستگاه های اجرایی، همکاری ثبت شرکتها با سازمان امورمالیاتی برای کسانی که معاملات غیرواقعی انجام می دهند و محکومیت قطعی دارند نیز در جلسه امروز بررسی شد.

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: موظف بودن دفاتر اسناد رسمی در خصوص ارسال یک نسخه از اسناد تنظیمی به سازمان امورمالیاتی کشور و تعیین وضعیت مسافرین سفر واجب شرعی که مالیات پرداخت ننموده اند از دیگر موضوعاتی است که نمایندگان به بررسی آن پرداختند.

منبع

نظر شما چیست ؟

اولین نفری باشید که نظر می دهید !

هشدار برای
avatar
wpDiscuz
bigtheme