خانه / مالیات و اقتصاد / تقدیر وزارت بهداشت و درمان از سازمان امور مالیاتی کشور

تقدیر وزارت بهداشت و درمان از سازمان امور مالیاتی کشور

دکتر هاشمی، وزیر بهداشت

دکتر هاشمی، وزیر بهداشت

در آستانه روز جهانی بدون دخانیات و طی مراسمی از فعالیت های سازمان امور مالیاتی کشور در خصوص راهکارهای مالیاتی جهت کنترل سوء مصرف دخانیات تقدیر به عمل آمد.

به گزارش رسانه مالیاتی ایران، در این مراسم که با حضور وزیر بهداشت و درمان، وزیر صنعت، معدن و تجارت و روسای دانشگاه های علوم پزشکی کشور برگزار گردید، دکتر هاشمی، وزیر بهداشت و درمان با اهداء لوح سپاس به محمد رضا عبدی، معاون پژوهش، برنامه ریزی و امور بین الملل سازمان از تلاش های سازمان امور مالیاتی کشور در خصوص تدوین و آماده سازی لایحه افزایش مالیات بر سیگار تقدیر و تشکر نمود. در متن این تقدیرنامه آمده است: «آینده روشن این سرزمین و سلامت نسل امروز و فردای آن مدیون تلاش‌هایی است که برای ارتقای سطح سلامت جامعه صورت می‌گیرد.

مشارکت موثر در زمینه برنامه های کنترل و مبارزه ملی با دخانیات نمونه بارزی از این تلاش ارزشند است. در آستانه روز جهانی بدون دخانیات با شعار “مقابله با قاچاق مواد دخانی” و در راستای ترویج زندگی بدون دخانیات، حقی برای همه خدمات ارزشمند جنابعالی را در زمینه برنامه‌های کنترل و مبارزه ملی با دخانیات ارج نهاده و توفیق روزافزون شما را در خدت‌گذاری به میهن اسلامی از درگاه خداوند متعال مسئلت می‌نمایم.»

معاون پژوهش و برنامه ریزی سازمان امور مالیاتی کشور در گفتگو با رسانه مالیاتی ایران در خصوص اهداء این لوح تقدیر گفت: سال گذشته نمایندگانی از سازمان بهداشت جهانی به دعوت وزارت بهداشت و درمان به ایران سفر کردند و طی حضور آنان، کارگاه آموزشی در زمینه مالیات بر دخانیات برگزار گردید که سازمان بهداشت جهانی نیز مدلی در رابطه با پیاده سازی ساختار جدید مالیات بر دخانیات در ایران پیشنهاد نمود و در نهایت با مطالعات کارشناسی و مشارکت سازمان امور مالیاتی کشور با وزارت بهداشت و درمان، لایحه ای در این خصوص تدوین گردید که این لایحه مراحل قانونی خود را در مجلس سیر می نماید.

عبدی در ادامه با اشاره به اینکه نتیجه تحقیقات جهانی بیانگر این است که افزایش مالیات بر سیگار منجر به افزایش قیمت آن و در نتیجه کاهش مصرف سیگار می گردد افزود: دو مدل ارائه شده از سوی سازمان بهداشت جهانی در خصوص مالیات بر سیگار شامل مدل مالیات بر مبنای هر بسته سیگار و مدل مالیات بر مبنای ارزش سیگار می باشد که کشورهای دنیا می توانند بر اساس یکی از این دو مدل اقدام به اتخاذ مالیات بر سیگار نمایند. اما لایحه پیشنهادی سازمان امور مالیاتی کشور تلفیقی از هر دو مدل است که این مسئله برای مسئولان وزارت بهداشت و درمان بسیار جالب توجه بوده است.

منبع

نظر شما چیست ؟

اولین نفری باشید که نظر می دهید !

هشدار برای
avatar
bigtheme