خانه / اخبار مالیاتی / مالیات های مستقیم / ۸۳۶ هزار مودی اظهار نامه مالیاتی را اینترنتی تکمیل کردند …

۸۳۶ هزار مودی اظهار نامه مالیاتی را اینترنتی تکمیل کردند …

اظهارنامه مالیاتی

رئیس مرکز فناوری اطلاعات و ارتباطات سازمان امور مالیاتی کشور با بیان اینکه مودیان مالیاتی تاپایان تیر فرصت دارند از طریق اینترنت اظهارنامه مالیاتی خود را تکمیل کنند، گفت: تاکنون ۸۳۶ هزار و ۵۵۵ مودی اظهارنامه خود را تکمیل و قبض پرداخت مالیات را دریافت کرده اند.

آکسومی به گزارش روز چهارشنبه ایرنا، نادر آریا افزود: ۳ میلیون و ۸۰۰ هزار مودی حقوقی و حقیقی مالیاتی از دو سال گذشته در سامانه سازمان امور مالیاتی ثبت نام کرده اند که این افراد می توانند با مراجعه به سامانه www.tax.gov.ir اظهارنامه مالیاتی سال ۹۳ خود را تکمیل و پس از دریافت قبض مالیاتی آن را از طریق همین سامانه یا مراجعه به دستگاههای خودپرداز یا شعب بانک پرداخت کنند.

وی افزود: نیازی به مراجعه مودیان به دفاتر و سازمان های امور مالیاتی نیست و هر مودی می تواند از طریق اینترنت شخصی حتی با سرعت پایین، اظهار نامه خود را تکمیل کند.

وی گفت: همچنین کسانی که دسترسی به اینترنت شخصی ندارند می توانند از طریق دفاتر پیشخوان دولت، کافی نت ها، واحدهای پست و مشاوران رسمی مالیات که آموزش لازم را دیده و مجوز دریافت کرده اند، اظهارنامه خود را تکمیل کنند.

آریا به مودیان مالیاتی توصیه کرد: تکمیل اظهارنامه خود را به روزهای آخر تیر موکول نکنند چرا که ممکن است با ترافیک و احیانا کندی سامانه مواجه شوند.

وی گفت: همچنین مودیان در تکمیل اظهارنامه خود دقت لازم را داشته باشند چرا که این اظهارنامه منبع رسمی رسیدگی به مالیات مودی است.

رئیس مرکز فناوری اطلاعات و ارتباطات سازمان امور مالیاتی کشور گفت: سیستم ما امنیت لازم را دارد و تاکنون در خطوط ارتباطی و مرکز سامانه هیچ گونه وقفه و کندی نداشته ایم.

وی گفت: مودی بعد از هر مرحله ای که در سامانه انجام می دهد یک پیامک دریافت می کند.

آریا افزود: بعد از تیر، بلافاصله همکاران ما به مدت یک سال فرصت رسیدگی به اظهارنامه مودیان را دارند و آن را راستی آزمایی می کنند و سپس اوراق تشخیص مالیاتی را صادر می کنند و با قطعی سازی مالیات آخرین مرحله آن را به انجام می رسانند.

وی اظهار داشت: در این مرحله نیز به محض پایان هر فرآیند مودی پیامک مخصوص خود را دریافت می کند و اگر لازم بود می تواند به سامانه مراجعه کند.

وی تصریح کرد: در سامانه، تقسیط مالیات نیز پیش بینی و مودی می تواند معادل پیش قسط را که در سامانه آورده شده است، پرداخت کند.

نظر شما چیست ؟

اولین نفری باشید که نظر می دهید !

هشدار برای
avatar
wpDiscuz
bigtheme