خانه / اخبار مالیاتی / مالیات های مستقیم / رییس اتاق اصناف در نامه ای به رییس سازمان امور مالیاتی: شرایط اقتصادی برای بنگاه های کوچک و اصناف بهبود نیافته است

رییس اتاق اصناف در نامه ای به رییس سازمان امور مالیاتی: شرایط اقتصادی برای بنگاه های کوچک و اصناف بهبود نیافته است

علی فاضلی

رییس اتاق اصناف ایران در نامه ای به رییس کل امور سازمان مالیاتی کشور اعلام کرد: شرایط اقتصادی برای بنگاه های کوچک و اصناف از سال گذشته تاکنون بهبود نیافته لذا نباید برای دریافت مالیات به اصناف فشار بیشتری وارد کرد.
 
به گزارش ایرنا از اتاق اصناف ایران، علی فاضلی در این نامه تصریح کرد: رشد اقتصادی ۳ درصدی سال گذشته به طور عمده مربوط به واحدهای صنعتی بزرگ بوده و از ۲۴ گروه عمده کارگاه های بزرگ صنعتی، شاخص ۱۴ گروه نسبت به سال قبل رشد مثبتی داشته اند.

وی افزود: رشد اقتصادی تنها از دو طریق افزایش بهره وری و ظرفیت تولید و همچنین سرمایه گذاری امکانپذیر است که هیچکدام از دو عامل مذکور در اقتصاد سال ۹۳ مقدور نبود.

فاضلی خطاب به رییس کل سازمان امور مالیاتی کشور تصریح کرد: اگر به اعتقاد شما مالیات دریافتی از اصناف ناچیز است، چگونه انرژی و توان خود را برای مبلغی ناچیز سرمایه گذاری می کنید.

رییس اتاق اصناف ایران ادامه داد: قشر عظیم اصناف با سابقه درخشان تاریخی خود همواره در حوزه های اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و سیاسی این مرز و بوم نقش آفرینی کرده اند و بسیاری از جریانات محوری کشور با سرمایه و انرژی و پشتکار و حمایت آنها رقم خورده است.

فاضلی اظهار داشت: حال که دولت با زحمات بسیار زیاد در پس حمایت از کسب و کارهای خرد و اصناف است، انتظار می رود در سیاست های پسا تحریم، با توجه به نقش برجسته اصناف به جای فشار مالی و روانی، از آنان حمایت و با مشوق های لازم عرصه برای رشد و فعالیت این قشر عظیم هموار شود.

منبع

نظر شما چیست ؟

اولین نفری باشید که نظر می دهید !

هشدار برای
avatar
wpDiscuz
bigtheme