خانه / اخبار مالیاتی / مالیات های مستقیم / رئیس سازمان امور مالیاتی خبر داد؛ پرداخت مالیات، شرط بستن قرارداد جدید ورزشکاران شد

رئیس سازمان امور مالیاتی خبر داد؛ پرداخت مالیات، شرط بستن قرارداد جدید ورزشکاران شد

news_14087

رئیس سازمان امور مالیاتی کشور گفت: براساس هماهنگی با فدراسیون ها همه قراردادهای ورزشکاران برای ما فرستاده می شود و شرط بستن قرارداد جدید پرداخت مالیات است.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا، علی عسکری تصریح کرد: الان اگر ورزشکاری بخواهد قرارداد جدیدی ببندد باید وضع مالیاتی خود را روشن کند و گواهی بگیرد.

وی با بیان اینکه تا دو ماه پیش حدود ۲۶۰ نفر از ورزشکاران کشور به دلیل بدهی های مالیاتی ممنوع الخروج بودند، افزود: در این مدت خیلی از این افراد بخشی از بدهی خود را پرداخت کردند و بخشی نیز در حال پرداخت هستند.

عسکری اظهار داشت: عمده بدهی مالیاتی ورزشکاران که حدود ۹۰ درصد می شود مربوط به باشگاه ها، مربیان و بازیکنان فوتبال است اما سایر رشته ها نظیر کشتی، وزنه برداری و والیبال نیز در بین این افراد دیده می شوند.

رئیس سازمان امور مالیاتی کشور در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به اینکه یکسری از ورزشکاران که الان دیگر در میادین ورزشی حضور ندارند از حدود ۱۰ تا ۱۵ سال قبل بدهی مالیاتی دارند، گفت: این افراد از محل فعالیت های ورزشی خود الان کسب و کار خوبی دارند که به آنها اعلام می کنیم بیایند مالیات آن زمان خود را بدهند و نگذارند به تأخیر بیفتد چون ممکن است ما اقداماتی بکنیم که خوشایندشان نباشد.

منبع

نظر شما چیست ؟

اولین نفری باشید که نظر می دهید !

هشدار برای
avatar
wpDiscuz
bigtheme