خانه / کارمندی / اخبار کارمندی / فراخوان ارسال مقاله به نهمین همایش سیاست های مالی و مالیاتی ایران

فراخوان ارسال مقاله به نهمین همایش سیاست های مالی و مالیاتی ایران

Money-Tree_032511-572x368

نهمین همایش سیاست های مالی و مالیاتی ایران و دهمین جشنواره پژوهش های برتر مالیاتی و مالیه عمومی، آذرماه امسال برگزار می شود. آخرین مهلت ارسال آثار به این همایش ۱۵ مهرماه می باشد.

به گزارش رسانه مالیاتی ایران، سازمان امور مالیاتی کشور با همکاری موسسه توسعه و تحقیقات اقتصادی دانشکده اقتصاد دانشگاه تهران، آذر ماه سال جاری اقدام به برگزاری نهمین همایش «سیاست های مالی و مالیاتی ایران» می نماید.

لذا از عموم اساتید، محققین، پژوهشگران و دانشجویان دعوت به عمل می آید تا با ارسال یافته های علمی و پژوهشی خود در این همایش مشارکت نمایند. هدف از برگزاری این همایش فراهم آوردن زمینه مناسب برای گسترش و ارتقای فعالیت های پژوهشی در حوزه امور مالیاتی در کشور و تبادل نظر میان کارشناسان و پژوهشگران مالیاتی در جهت توسعه اقتصادی کشور است.

محورهای این همایش عبارتند از:

«حقوق مالی،نظام دادرسی و ضمانت های اجرایی با تاکید بر قوانین مالیاتی»،

« نظام مالیاتی،مالیات بر مجموع درآمد اشخاص و مالیات بر خانوار»،

«شناسایی ظرفیت های مالیاتی و گسترش پایه های جدید مالیاتی»،

«مالیات بر موارد خاص ( کالاهای مضر، دخانیات و …)»،

«سیاست های مالیاتی و ادوار تجاری»،

«مالیات در افق سند چشم انداز جمهوری اسلامی ایران»،

«ساختار نظام سیاست گذاری مالیاتی»،

«مشوق ها و معافیت های مالیاتی»،

«ارتقای فرهنگ و تمکین مالیاتی»،

«اقتصاد غیر رسمی و فرار مالیاتی»،

«نظام مالیاتی و اقتصاد مقاومتی»،

«الگوی مالیاتی دولت اسلامی» و « مالیات های زیست محیطی».

مقالات برتر ضمن ارایه در همایش، در فصلنامه پژوهشنامه مالیات ( علمی-پژوهشی) نیز چاپ خواهند شد و از نویسندگان آنها با تقدیم جوایز نفیسی تقدیر بعمل خواهد آمد. گفتنی است آخرین مهلت ارسال آثار ۱۵ مهرماه ( ۱۵/۷/۹۴ ) می باشد و متن کامل مقالات می باید به صورت ایمیل به نشانی IDERUTCONF@UT.AC.IR ارسال گردد.

همچنین دهمین جشنواره پژوهش های برتر مالیاتی و مالیه عمومی نیز در سه بخش مقاله،کتاب و پایان نامه برگزار می شود و علاقمندان جهت شرکت در این بخش تا تاریخ مذکور فرصت دارند، یک نسخه از اصل آثار خود را به دبیرخانه همایش واقع در تهران،خیابان کارگر شمالی، دانشکده اقتصاد دانشگاه تهران، موسسه توسعه و تحقیقات اقتصادی ارسال نمایند.

مقالات مالیاتی و مالیه عمومی می باید از تاریخ ۱/۱/۱۳۹۲ در یکی از نشریات علمی به چاپ رسیده باشند و کتاب های با مضامین مالیاتی و مالیه عمومی دولت نیز از تاریخ ۱/۱/۱۳۹۲ به بعد چاپ شده باشند. همچنین پایان نامه های دانشجویی مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری با موضوع مالیاتی و مالیه عمومی نیز می باید از تاریخ ۱/۱/۱۳۹۲ به بعد دفاع شده باشند.

منبع

نظر شما چیست ؟

اولین نفری باشید که نظر می دهید !

هشدار برای
avatar
wpDiscuz
bigtheme