خانه / اخبار مالیاتی / دسته‌بندی نشده / با حضور طیب نیا و زیباری انجام شد؛ امضای سه موافقتنامه اقتصادی راهبردی بین ایران و عراق

با حضور طیب نیا و زیباری انجام شد؛ امضای سه موافقتنامه اقتصادی راهبردی بین ایران و عراق

81749828-70147207

سه موافقتنامه همکاری های گمرکی، مالیاتی و سرمایه گذاری متقابل با حضور وزیر اقتصاد کشورمان و وزیر دارایی عراق به امضا رسید.

به گزارش آکسومی از شبکه اخبار اقتصادی و دارایی(شادا)، علی طیب نیا درباره موافقت نامه های امضا شده، اظهار داشت: این موافقت نامه ها شامل سه موافقت نامه ‘اجتناب از اخذ مالیات مضاعف’، ‘همکاری های گمرکی’ و ‘تشویق و حمایت از سرمایه گذاری’ متقابل است.

وزیر اقتصاد با بیان اینکه هم اکنون حجم تجارت بین دو کشور با احتساب سایر همکاری ها مثل ترانزیت و گردشگری، سالانه به ۱۲ میلیارد دلار می رسد، ابراز امیدواری کرد: با امضای این تفاهم نامه ها، حجم مبادلات دو کشور به رقم بیش از ۲۰ میلیارد دلار در سال افزایش یابد.

هوشیار زیباری وزیر دارایی عراق نیز با تبریک به دولت و ملت ایران به خاطر موفقیت در مذاکرات هسته ای، توافق حاصله را معقول، مفید و به نفع ایران و منطقه ارزیابی کرد.وی ضمن بررسی آخرین وضعیت همکاری های اقتصادی فی مابین، روابط دو کشور را رو به جلو توصیف و ابراز امیدواری کرد که این روابط، شاهد تقویت و گسترش روزافزون باشد.

منبع

نظر شما چیست ؟

اولین نفری باشید که نظر می دهید !

هشدار برای
avatar
wpDiscuz
bigtheme