خانه / اخبار مالیاتی / اخبار مالیاتی استانها / نماینده مردم سیرجان در مجلس: عملکرد اداره کل امور مالیاتی استان کرمان در تعامل با اصناف قابل تقدیر است

نماینده مردم سیرجان در مجلس: عملکرد اداره کل امور مالیاتی استان کرمان در تعامل با اصناف قابل تقدیر است

سیرجان

نماینده سیرجان و بردسیر در مجلس شورای اسلامی از عملکرد اداره کل امور مالیاتی استان کرمان در تعامل با اصناف تقدیر کرد.

به گزارش رسانه مالیاتی ایران، شهباز حسن پور نماینده مردم سیرجان و بردسیر در مجلس شورای اسلامی از اداره کل امور مالیاتی این استان بازدید کرد. حسن پور ضمن تقدیر و تشکر از عملکرد اداره کل امور مالیاتی و زحمات مدیر کل این اداره در تیرماه اظهار داشت: خوشبختانه مشکل مالیاتی در استان کرمان نداریم و این اداره در تقسیط بدهی ها و بخشودگی جرائم به وظیفه خود به خوبی عمل کرده است. وی با اشاره به جلسه برخی نمایندگان با اتاق اصناف در تهران اعلام کرد: در این جلسه وضعیت اصناف کرمان در پرداخت مالیات رضایت بخش بود.

حسن پور از تعامل شکل گرفته بین اصناف استان و اداره کل امور مالیاتی تقدیر کرد و گفت: این باعث خوشحالی است که ما به عنوان نماینده مجلس، کمترین مراجعه را در خصوص مالیات داریم که این نشان از عملکرد خوب این اداره کل است. در ادامه امرالله عابدی مدیرکل امور مالیاتی استان کرمان به توافقات صورت گرفته اصناف استان و اداره کل امور مالیاتی اشاره کرد و اظهار داشت: مجمع نمایندگان استان کرمان، ارتباط خوبی با اداره کل امور مالیاتی این استان داشته اند.

این نماینده مجلس با بیان اینکه مالیات یک وظیفه شرعی است، تصریح کرد: با توجه به وضعیت رکودی که در کشور وجود دارد، مدیران مالیاتی باید مراعات وضعیت اقتصادی مردم را بکنند. حسن پور با بیان اینکه پرداخت مالیات در جهت آسایش و رفاه مردم است، اظهار داشت: اگر رضایت مردم را جلب کنیم، رضایت خدا نیز جلب می شود. وی با اشاره به اینکه مردم از پرداخت مالیات ناراضی نیستند بلکه از بی عدالتی های مالیاتی گله دارند، افزود: باید جلوی فرارهای مالیاتی گرفته شود، چرا که شرکت‌های بزرگی وجود دارند که از پرداخت مالیات شانه خالی می کنند.

نماینده مردم سیرجان در مجلس شورای اسلامی همچنین از عملکرد برخی شرکت های بزرگ اقتصادی که فعالیتشان درکرمان بوده اما مالیاتهای مستقیم و ارزش افزوده خود را در تهران پرداخت می‌کنند، انتقاد کرد. وی خواستار رسیدگی به حل این مساله شد و تاکید کرد: مالیات این شرکت ها باید در کرمان پرداخت شود.

مدیر کل امور مالیاتی استان کرمان همچنین به برگزاری ۲۵۰۰ ساعت دوره آموزشی برای کارکنان اداره کل این استان اشاره کرد و گفت: ۸ کلاس آموزشی در اتاق اصناف و اتاق بازرگانی برگزار کردیم و از مودیان مالیاتی خواسته ایم که از حق خود دفاع کنند. وی در خاتمه از آیت الله سید یحیی جعفری نماینده ولی فقیه در استان نیز برای حمایت از سیاست های مالیاتی استان تقدیر کرد و گفت: از مسئولان استان در جهت حمایت از اداره کل امور مالیاتی استان تقدیر و تشکر می‌کنیم و سعی کرده ایم از ابزارهایی که در اختیار ما بوده است به خوبی استفاده کنیم و خوشبختانه مردم هم راضی هستند.

منبع

نظر شما چیست ؟

اولین نفری باشید که نظر می دهید !

هشدار برای
avatar
wpDiscuz
bigtheme