خانه / اخبار مالیاتی / اخبار مالیاتی استانها / ۱۶۵ میلیارد تومان از محل درآمدهای مالیاتی به توسعه خدمات شهری در قزوین اختصاص یافت…

۱۶۵ میلیارد تومان از محل درآمدهای مالیاتی به توسعه خدمات شهری در قزوین اختصاص یافت…

قزوین

مدیرکل امور مالیاتی استان قزوین گفت: در سال گذشته سه درصد از درآمدهای مالیات بر ارزش افزوده که مبلغی بالغ بر ۱۶۵ میلیارد تومان بود، به منظور توسعه خدمات شهری و عمران و آبادانی شهر قزوین در اختیار شهرداری این شهر قرار گرفت.

آکسومی ،مصطفی پورامیدی، مدیرکل امور مالیاتی قزوین، در نشست خبری خود با اصحاب رسانه با تاکید بر این که در سال‏های اخیر با صرف درآمدهای مالیاتی به حوزه بهداشت و درمان شاهد کاهش هزینه‏های مربوط به این حوزه در کشور بوده‏ایم، اعلام کرد: مالیاتی که از مردم دریافت می‏شود صرف توسعه زیرساخت‏های ارتباطی، خدمات شهری و روستایی، ارتقای سطح سلامت و بهداشت، تجهیز بیمارستان ها و درمانگاه‏ها، توسعه دانش و تجهیز مدارس و مراکز آموزش عالی و خدمات رفاهی در استان می‏گردد.

وی اضافه کرد: سال گذشته یک هزار و ۶۵۰ میلیارد ریال از محل مالیات بر ارزش افزوده به شهرداری‏های استان جهت توسعه امور شهرها پرداخت شده است. پورامیدی در ادامه به وضعیت مطلوب وصول درآمدهای مالیاتی در استان اشاره کرد و افزود: در استان قزوین بیش از ۹۰ درصد درآمد استان را مالیات تأمین می‏کند و امسال این موضوع پررنگ‏تر نیز شده و اثرات مثبت بحث مالیات باید به سمع و نظر مردم برسد تا با نظر مثبت نسبت به پرداخت اقدام کنند. وی با اشاره به میزان مالیات پرداختی در استان تصریح کرد: در سال ۹۳ توانستیم ۷۱۷ میلیارد تومان مالیات در استان اخذ کنیم که نسبت به سال ۹۲، رشد ۳۶ درصدی را شاهد هستیم.

نظر شما چیست ؟

اولین نفری باشید که نظر می دهید !

هشدار برای
avatar
wpDiscuz
bigtheme