خانه / اخبار مالیاتی / اخبار مالیاتی استانها / مدیرکل امور مالیاتی استان ایلام: شفافیت اقتصادی، هدف اجرای قانون مالیات بر ارزش‌افزوده است

مدیرکل امور مالیاتی استان ایلام: شفافیت اقتصادی، هدف اجرای قانون مالیات بر ارزش‌افزوده است

ایلام

مدیرکل امور مالیاتی استان ایلام گفت: هدف از اجرای قانون مالیات بر ارزش‌افزوده ایجاد شفافیت اقتصادی است.

آکسومی ، به گزارش رسانه مالیاتی ایران، غلامرضا امیدی، مدیرکل امور مالیاتی استان ایلام اظهار داشت: تأمین درآمدهای پایدار و سالم برای دولت و شهرداری‌ها، ایجاد شفافیت اقتصادی، کاهش بار مالیات از تولید و درآمد و انتقال آن به سمت مالیات بر مصرف و حذف مالیات مضاعف از مهم‌ترین اهداف اجرای قانون مالیات بر ارزش‌افزوده در کشور است.

امیدی اعلام کرد: سال گذشته یک هزار و ۱۵۰ میلیارد ریال درآمد مالیاتی در این استان وصول شد. وی بابیان اینکه این میزان درآمد مالیاتی شامل مالیات بر ارزش‌افزوده و مالیات مستقیم است، اظهار داشت: سال گذشته ۱۰۰ درصد درآمدهای مالیاتی این استان محقق شد.

وی ادامه داد: بر اساس قانون تنها چند گروه از مشاغل ازجمله پیمانکاران، مشاوران املاک، رستوران‌ها، طلافروشان، شرکت‌های کامپیوتری و فروشندگان آهن‌آلات مشمول مالیات بر ارزش‌افزوده هستند و دیگر مشاغل حق دریافت مالیات بر ارزش‌افزوده را ندارند.

وی یادآور شد: این گروه از مشاغل نیز باید در سامانه ثبت‌نام کرده و گواهینامه مالیات بر ارزش‌افزوده دریافت کنند تا بتوانند به‌عنوان مو دی مالیات بر ارزش‌افزوده شناخته شوند. مدیرکل امور مالیاتی ایلام گفت: کالاهای اساسی در سبد خانوار مردم همچون آرد، نان، گوشت، برنج، روغن، شکر، پنیر و شیراز پرداخت مالیات بر ارزش‌افزوده معاف هستند.

امیدی بابیان اینکه مالیات بر ارزش‌افزوده به‌عنوان مالیات مصرف از مصرف‌کنندگان نهایی دریافت می‌شود، افزود: مؤدیان مالیات بر ارزش‌افزوده، ۹ درصد به قیمت اجناس خود افزوده و سپس آن را به‌صورت مالیات به دولت پرداخت می‌کنند.

نظر شما چیست ؟

اولین نفری باشید که نظر می دهید !

هشدار برای
avatar
wpDiscuz
bigtheme