خانه / اخبار مالیاتی / مالیات های مستقیم / معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی:تعاونی‌ها از ۲۵ درصد معافیت مالیاتی برخوردارند

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی:تعاونی‌ها از ۲۵ درصد معافیت مالیاتی برخوردارند

1738069

زنجان – معاون امور تعاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از ۲۵ درصد معافیت مالیاتی تعاونی‌ها خبر داد.

آکسومی به نقل از خبرگذاری مهر، سید حمید کلانتری ظهر شنبه در حاشیه دهمین جشنواره‌ تعاونی‌های برتر زنجان در گفتگو با خبرنگار مهر، افزود: تعاونی‌ها از ۲۵ درصد معافیت مالیاتی برخوردار هستند و همچنین معافیت بیمه حق کارفرما بنا به دلایلی چندین سال است در اختیار تامین اجتماعی نیست و اجرایی نمی‌شود و باید نسبت به رفع این معضل تلاش شود.

وی ادامه داد: موضوع تعاون در نظام جمهوری اسلامی ایران یک جایگاه معتبری دارد و بخش تعاون نیز به اقتصاد اسلامی کمک می‌کند، همچنین در حوزه تعاون انگیزه و روابط انسانی وجود دارد.

کلانتری گفت: به دلایل مختلف اصول قانون اساسی مورد غفلت واقع‌ شده است و باید حقوق قانونی برای تعاونی‌ها تامین شود و به‌دلیل اینکه تعاون یک اقتصاد اجتماعی است باید مورد حمایت قرار گیرد.

معاون امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به شرایط اقتصادی کشور، عنوان کرد: با توجه به اینکه کشور در شرایط بعد از تحریم سیاست اقتصاد مقاومتی را در دستور قرار دارد، نیازمند اشتغال هستیم که باید به توسعه‌ تعاون توجه جدی شود و سیستم‌های بانکی به سمت واحدهای سرمایه‌گذاری بزرگ گرایش پیدا کنند.

کلانتری اظهار کرد: تعاونی‌ها در حوزه‌ اقتصاد یک نقش محوری دارند و  ۲۵درصد از ارزش‌افزوده اقتصادی ملی از بخش تعاون حاصل می‌شود، همچنین باید دیدگاه‌ها نسبت به تعاون تغییر پیدا کند و در این زمینه به کمک مردم فرهنگ‌سازی صورت بگیرد.

وی با بیان اینکه ۵۰ درصد تولیدات کشور در بخش تعاون صورت می‌گیرد،  افزود: ۲۸هزار تعاونی کشاورزی،  ۱۷ هزار تعاون صنعتی، هزار و ۷۰۰ تعاون معدنی در کشور فعال است که حدود پنج میلیون نفر عضو این تعاونی‌ها هستند.

معاون امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به هفت راهبرد در حوزه‌ تعاون اشاره کرد و گفت: ترویج فرهنگ تعاون و بهره‌وری، تعاملات شبکه‌ای، همکاری بین دستگاه‌ها، تامین مشوق‌ها و منابع مالی، توسعه‌ بازار و تعمیم نظارت از مهم‌ترین راهبردهای حوزه تعاون است.

کلانتری در ادامه با بیان اینکه همزمان با هفته تعاون از بازار مجازی تعاون رونمایی می‌شود،  خاطرنشان کرد: باید فرهنگ کار جمعی جا بیافتد که در این راستا آموزش و پرورش می‌تواند نقش مهم و اساسی داشته باشد.

منبع

نظر شما چیست ؟

اولین نفری باشید که نظر می دهید !

هشدار برای
avatar
wpDiscuz
bigtheme