خانه / اخبار مالیاتی / اخبار مالیاتی استانها / امام‌جمعه ایلام: هدایت چرخه اقتصاد، با مالیات محقق می شود

امام‌جمعه ایلام: هدایت چرخه اقتصاد، با مالیات محقق می شود

81657453-6539008

نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه ایلام گفت: هدایت چرخه اقتصاد، با مالیات محقق می شود

آکسومی به نقل از  رسانه مالیاتی ایران، حجت‌الاسلام‌والمسلمین لطفی، نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه ایلام در دیدار با مدیران و کارکنان اداره کل امور مالیاتی استان گفت: مالیات یکی از منابع مالی حکومت اسلامی است و در همه حکومت‏ها، مالیات جایگاه بسیار مهم و ویژه‌ای دارد و بخش اعظم تأمین مالی دولت‏ها معمولاً از محل مالیات است و هدایت چرخه اقتصاد، با مالیات محقق می شود.

وی بابیان اینکه چرخه اصلی اقتصاد کشورهای پیشرفته از محل مالیات مدیریت می‌شود، اظهار داشت: در حکومت دینی و اسلامی -که حکومت حضرت علی علیه‌السلام نماد آن است- برای مالیات برنامه و قانون وجود دارد و وصول مالیات یکی از وظائف مالی حکومت اسلامی است. نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه ایلام تصریح کرد: در نظام جمهوری اسلامی هم بحث مالیات بسیار جدی است و باید اخذ شود که برای دولت به‌عنوان یک قانون و برای پرداخت‌کنندگان نه تنها یک وظیفه ملی و اسلامی بلکه تکلیف شرعی محسوب می‌شود و در اخذ مالیات هیچ تردیدی وجود ندارد.

لطفی در بخش دیگری از بیانات خود با تأکید براینکه پرداخت مالیات به‌عنوان یک وظیفه دینی باید به فرهنگ همگانی تبدیل شود، نقش مالیات را در عمران و آبادانی کشور بسیار مؤثر و حیاتی عنوان کرد. وی در ادامه با اشاره به شرایط اقتصادی کشور در حوزه بازار و مشاغل افزود: در این شرایط باید در بحث پرداخت مالیات، دخل‌وخرج مردم درک شده و موردتوجه قرار گیرد به‌طوری‌که به اقشار کم‌درآمد فشار وارد نشود.

نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه ایلام بابیان اینکه متأسفانه برخی از افراد در قالب مشاغل کاذب و پول‏های سرگردان و قاچاق کالا هم به اقتصاد کشور ضربه می‌زنند و هم قوانین و مقررات را دور می‌زنند، برخورد جدی با این مسئله و جلوگیری از فرارهای مالیاتی را خواستار شد. لطفی ابراز امیدواری کرد با فرهنگ‌سازی در زمینه مالیات و اثرات و جایگاه آن در نظام مالی کشور انشاءالله بتوانیم گام‏های شایسته‌ای در رونق و پیشرفت اقتصادی کشور برداریم. در این دیدار نیز امیدی مدیرکل امور مالیاتی استان، ضمن ارائه گزارشی از عملکرد اراده کل و وضعیت مالیات استان ایلام توضیحاتی در خصوص قوانین و ضوابط مالیاتی ارائه کرد و حمایت روحانیت معظم را فرهنگ‌سازی در این زمینه را خواستار شد.

منبع

نظر شما چیست ؟

اولین نفری باشید که نظر می دهید !

هشدار برای
avatar
wpDiscuz
bigtheme