خانه / اخبار مالیاتی / اخبار مالیاتی استانها / شهردار شیراز تاکید کرد: رونق پروژه های عمرانی استان با پرداخت مالیات بر ارزش افزوده

شهردار شیراز تاکید کرد: رونق پروژه های عمرانی استان با پرداخت مالیات بر ارزش افزوده

 شیراز

شهردار شیراز تصریح کرد: پرداخت مالیات بر ارزش‌افزوده نقش مهمی در رونق پروژه‌های عمرانی دارد.

آکسومی به نقل از رسانه مالیاتی ایران؛ پاک‌فطرت، شهردار شیراز در دیداری که با مدیرکل امور مالیاتی استان داشت گفت: با اعتباراتی که از طریق مالیات بر ارزش‌افزوده به شهرداری‌ها داده می‌شود، شهرداری شیراز توانسته است پروژه‌های فرهنگی و عمرانی را رونق دهد. پاک‌فطرت با اشاره به نقش مالیات در توسعه خدمات شهری، بیان کرد: تلاش می‌شود تا عوارض دریافتی از مالیات بر ارزش‌افزوده صرفاً در پروژه‌های عمرانی شهر شیراز هزینه شود تا مردم به‌صورت مستقیم تأثیر مالیات را در توسعه شهری مشاهده کنند که این موضوع نیز میزان مشارکت و مسئولیت‌پذیری شهروندان را افزایش می‌دهد.

شهردار شیراز بابیان اینکه سیستم مالیاتی کشور در حال پوست‌اندازی است، افزود: با مدیریت خوبی که در این حوزه صورت گرفته است مردم به پرداخت به‌موقع مالیات عادت کرده‌اند و دولت نیز با بهره‌گیری صحیح از مالیات‌های پرداختی اقدامات مناسبی صورت داده است. وی در ادامه با قدردانی از اقدامات کاربردی و موثر مجموعه مالیاتی استان، تاکید کرد: پرداخت مالیات بر ارزش‌افزوده از سوی مؤدیان، نقش پررنگی در توسعه پایدار و احداث و تکمیل پروژه‌های عمرانی شهر داشته است در ادامه این دیدار مومنی، مدیرکل امور مالیاتی فارس بابیان اینکه برنامه‌ریزی از اصول توسعه است، عنوان کرد: شهرداری شیراز با برنامه‌ریزی صحیح، شهر را در مسیر توسعه قرار داده است.

مدیرکل امور مالیاتی فارس بابیان اینکه امروز بسیاری از اقدامات با همکاری و کمک شهرداری امکان‌پذیر است، خاطرنشان کرد: با توجه به نقش اصلی و اساسی شهرداری در توسعه همه‌جانبه شهری، سایر دستگاه‌ها نیز باید با این نهاد همکاری کنند. وی با اشاره به اینکه باید بتوانیم این باور را در شهروندان به وجود آوریم که می‌توانند با مشارکت شهر و کشور را بسازند، گفت: سیستم مالیاتی در کنار شهرداری قرار دارد و در حوزه مالیات با اجرایی کردن یک سیستم جدید و به‌روز که اجرای آن سه سال زمان برده توانسته‌ایم قدم‌های موثری برداریم.

منبع

نظر شما چیست ؟

اولین نفری باشید که نظر می دهید !

هشدار برای
avatar
bigtheme