خانه / اخبار مالیاتی / دسته‌بندی نشده / شکایت گردشگران از تخلف‏های مالیاتی در یونان

شکایت گردشگران از تخلف‏های مالیاتی در یونان

 60757357932407084032

دولت یونان در پی شکایت برخی گردشگران از تخلف‏های مالیاتی صورت گرفته در یکی از مشهورترین بناهای تاریخی این کشور، دستور تحقیق و تفحص از این مجموعه را صادر کرده است.

آکسومی به نقل از خبرگزاری فرانس پرس، برخی گردشگرانی که اخیرا از خرابه‏های کاخ مینوآن در شهر کنوسوس جزیزه کرت در یونان بازدید کرده‏ و از فروشگاه‏های این مجموعه سوغاتی خریده‏اند، از اینکه برای آنها رسید خرید صادر نشده است، به دولت شکایت کرده‏اند. عدم صدور رسید خرید نوعی از کلاهبرداری محسوب می‏شود که بیشتر با هدف فرار از پرداخت مالیات بر ارزش افزوده صورت می‏گیرد.

در پی این شکایت‏ها دولت یونان با اعزام بازرسان مالیاتی دست به تحقیق و تفحص از این مجموعه زد. کاخ مینوآن یکی از بناهای باستانی مشهور یونان است که قدمت آن به ۲۲۰۰ سال قبل میلاد حضرت مسیح (ع) می‏رسد. بر اساس این گزارش، بازرسان اعلام کرده‏اند فقط در یک روز شاهد ۵۳۴ مورد نقض قوانین مالیاتی یونان در فروشگاه‏های این مجموعه بوده‏اند. فرار از مالیات بر ارزش افزوده در کشور ورشکسته یونان به حدی رایج است که یانیس واروفاکیس، وزیر سابق دارایی این کشور از گردشگران بناهای تاریخی خواسته بود فروشندگان را ملزم به ارایه رسید خرید کنند و متخلفان را به مراجع قانونی معرفی کنند.

نیکوس کسیداکیس، وزیر فرهنگ یونان نیز هشدار داده است که آستانه تحمل کارمندان دولت در دفاع از حقوق و منافع دولت [در زمینه مالیات] صفر خواهد بود. دولت یونان که در حال حاضر گرفتار بحران بدهی‏های خارجی است، با کاهش درآمدهای مالیاتی نیز دست و پنجه نرم‏ می‏کند. بر اساس اعلام خزانه‏داری یونان، درآمدهای مالیاتی این کشور در شش ماهه اول امسال ۸٫۵ درصد کمتر از دوره مشابه سال قبل بوده است.

منبع

نظر شما چیست ؟

اولین نفری باشید که نظر می دهید !

هشدار برای
avatar
wpDiscuz
bigtheme