خانه / مالیات و فرهنگ / نظر مراجع عظام تقلید در خصوص “مالیات”

نظر مراجع عظام تقلید در خصوص “مالیات”

مراجع

حضرت آیت الله العظمی صافی گلپایگانی: نحوه مصرف مالیات برای مردم تبیین شود 
حضرت آیت الله العظمی صافی گلپایگانی با تاکید بر ضرورت تبیین نحوه مصرف مالیات اظهار داشتند: دولت بایستی هزینه‌های اضافی خود را کاهش دهد و مردم هم بایستی مالیات حقه را بپردازند.

به گزارش رسانه مالیاتی ایران، رییس کل سازمان امور مالیاتی کشور و هیات همراه در آخرین دیدارشان با آیات عظام در قم، به دیدار آیت الله العظمی صافی گلپایگانی رفتند. این مرجع عالیقدر اظهارداشتند: دریافت مالیات بایستی براساس حقایق و واقعیت‌ها باشد و مصرف آن نیز به درستی انجام شود و از مصرف در محل‌های اضافی پرهیز گردد. دکتر عسکری رییس کل سازمان امور مالیاتی کشور نیز در این دیدار ضمن ارائه گزارش مفصلی از اقدامات صورت گرفته در سازمان امور مالیاتی و تبیین نحوه وصول مالیات و مصارف آن، بر بهره‌گیری از رهنمودهای معظم‌له در برنامه‌های اجرایی تاکید کرد.

حجت الاسلام شهرستانی نماینده حضرت آیت الله العظمی سیستانی: فرهنگ‌سازی مالیاتی باید از رسانه ملی آغاز شود 
حجت الاسلام والمسلمین شهرستانی، نماینده حضرت آیت الله العظمی سیستانی تاکید کردند: نظام مالیاتی باید با حمایت دیگر ارکان کشور و مشارکت کارشناسان فرهنگی در جهت توسعه فرهنگ مالیاتی گام بردارد.

به گزارش رسانه مالیاتی ایران، دکتر عسکری رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور و هیات همراه در ادامه دیدارهای یک روزه خود با آیات عظام و مراجع عالیقدر در قم، بعد از ظهر امروز سه شنبه ۲۱ مهرماه، با حجت الاسلام و المسلمین شهرستانی، نماینده حضرت آیت الله العظمی سیستانی دیدار کردند. حجت الاسلام والمسلمین شهرستانی مالیات را مقوله مهم خوانده و با تاکید بر اهمیت فرهنگ‌سازی در پیشبرد طرح‌ها و برنامه‌های اقتصادی کشور، افزودند: فرهنگ‌سازی مالیاتی وظیفه رسانه ملی است و باید بحث توسعه فرهنگ مالیاتی از این رسانه آغاز شود.

ایشان در پایان خاطرنشان کردند: همه ما باید ضمن احترام و کمک به همدیگر در تمام امور، مدیریت و برنامه‌هایمان نیز سیستماتیک انجام گیرد. دکتر عسکری نیز پیش از سخنان این مرجع عالیقدر، ضمن تشریح اقدامات و اصلاحات صورت گرفته در نظام مالیاتی در سال‌های اخیر، اظهار داشت: با اجرای طرح جامع مالیاتی و قانون اصلاح قانون مالیات‌های مستقیم در آینده نزدیک، شاهد تحول اساسی و مطلوبی در جهت بهبود نظام مالیاتی خواهیم بود.

آیت الله العظمی موسوی اردبیلی: مشکل‌ترین کار کشور، کار در نظام مالیاتی است 
آیت الله العظمی موسوی اردبیلی با تاکید بر سخت بودن کار مالیات، خاطرنشان کردند: کار در نظام مالیاتی مشکل‌ترین کار در کشور است.

به گزارش رسانه مالیاتی ایران، دکتر عسکری رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور و هیات همراه در ادامه دیدارهای خود با آیات عظام و مراجع عالیقدر در قم، بعد از ظهر امروز سه شنبه ۲۱ مهرماه، با آیت الله العظمی موسوی اردبیلی دیدار کردند. آیت الله موسوی اردبیلی با اشاره به اینکه هم اخذ مالیات و هم پرداخت مالیات دشوار است، بیان داشتند: به دلیل این دشواری، همواره نیاز به فرهنگ‌سازی مالیاتی است و شیوه‌ها و عادت‌های غلط مالیات نیز باید اصلاح شود. دکتر عسکری نیز پیش از سخنان این مرجع عالیقدر، ضمن تشریح اقدامات و اصلاحات صورت گرفته در نظام مالیاتی در سال‌های اخیر، اظهار داشت: با اقدامات مناسب در دو حوزه زیرساخت‌ها و اصلاح قانون مالیات‌های مستقیم در آینده نزدیک، شاهد تحول اساسی و مطلوبی در جهت بهبود نظام مالیاتی خواهیم بود.

آیت الله العظمی علوی بروجردی: تلاش کارکنان نظام مالیاتی مجاهده است 
آیت الله العظمی علوی بروجردی، ضمن مثبت خواندن تلاش های نظام مالیاتی در طی سال های اخیر عنوان کردند: تلاش کارکنان نظام مالیاتی، مجاهده است.

به گزارش رسانه مالیاتی ایران، دکتر عسکری رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور و هیات همراه در ادامه دیدارهای خود با آیات عظام و مراجع عالیقدر در قم، بعد از ظهر امروز سه شنبه ۲۱ مهرماه، با آیت الله سید محمد جواد علوی بروجردی دیدار کردند. آیت الله العظمی علوی بروجردی با سودمند خواندن اقدامات و تلاش‌های نظام مالیاتی در سال‌های اخیر، خاطرنشان کردند: تلاش کارکنان نظام مالیاتی برای تامین هزینه های کشور، مجاهده است. ایشان در ادامه، رشد اقتصادی را مسئله مهمی خواندند و تصریح کردند: اگر سیستم اقتصادی مدرن و اساسی داشته باشیم و به سرمایه‌گذاران توجه کرده و از تولید حمایت ویژه‌ای داشته باشیم، رونق اقتصادی نیز بوجود آمده و معیشت مردم نیز رو به بهبودی خواهد رفت. آیت الله العظمی بروجردی در ادامه سخنان خویش، بر لزوم فرهنگ‌سازی مالیاتی تاکید و خاطر نشان کردند: علما و مراجع نیز باید در ایجاد فرهنگ مالیاتی سهیم باشند.

ایشان در پایان اظهار امیدواری کردندکه با ارتقای توان نظام مالیاتی، هزینه‌های کشور از محل مالیات‌ها تامین شده و درآمدهای نفتی نیز صرف ایجاد زیرساخت های کشور گردد. دکتر عسکری نیز پیش از سخنان این مرجع عالیقدر، ضمن تشریح اقدامات و اصلاحات صورت گرفته در نظام مالیاتی در سال‌های اخیر، شفاف‌سازی اقتصاد و برقراری عدالت مالیاتی را از جمله مهمترین اهداف نظام مالیاتی برشمرد و گفت: نظام مالیاتی با ایجاد زیرساخت‌های مورد نیاز و اجرای قانون اصلاح قانون مالیات‌های مستقیم به این اهداف نایل خواهد شد.

آیت الله العظمی جوادی آملی: تشخیص درست مالیات،پاداش اخروی به دنبال دارد
آیت الله العظمی جوادی آملی تاکید کردند: با اجرای اصلاحیه قانون مالیات‌های مستقیم، تشخیص مالیات دقیق‌تر انجام خواهد گرفت و تشخیص درست مالیات و رضایت‌مندی مردم، پاداش دنیوی و اخروی به دنبال دارد.

به گزارش رسانه مالیاتی ایران،دکتر عسکری رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور و جمعی از مسئولین این سازمان امروز ۲۱ مهرماه و در آخرین برنامه قبل از ظهر، با آیت الله العظمی جوادی آملی از مراجع عالیقدر قم، دیدار و گفتگو کردند. آیت الله العظمی جوادی آملی در این دیدار با مثبت خواندن اصلاحات مورد نظر سازمان امور مالیاتی در حوزه قانون مالیات‌های مستقیم، انجام این اصلاحات و تشخیص دقیق‌تر مالیات را سبب رضایت‌مندی مردم دانستند.

ایشان خطاب به رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور و هیات همراه خاطر‌نشان کردند: اقتصاد مقاومتی در کشور باید تحقق یابد و بایستی به سمتی حرکت کنیم که اقتصاد خام فروشی نداشته باشیم. در ابتدای این مراسم نیز دکتر عسکری به تشریح اقدامات و دستاوردهای سازمان امور مالیاتی کشور در طی سال‌های اخیر پرداخت و با اشاره به حذف روش علی‌الراس از نظام مالیاتی پس از اجرای قانون اصلاح قانون مالیات‌های مستقیم در سال آینده، گفت: با اجرای این قانون، مبنای تشخیص و رسیدگی به مالیات، اطلاعات خواهد بود که این امر منجر به هر چه مطلوب‌تر شدن عدالت مالیاتی درکشور خواهد شد.

آیت الله العظمی نوری همدانی: مردم پرداخت مالیات را واجب بدانند 
آیت الله العظمی نوری همدانی، با تاکید بر اینکه هدف مالیات باید ایجاد رفاه برای مردم و جامعه باشد، گفتند: مردم باید پرداخت مالیات را واجب بدانند.

به گزارش رسانه مالیاتی ایران، دکتر عسکری رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور و هیات همراه که به منظوربهره‌مندی از رهنمودهای علما و مراجع عظام تقلید به شهر مقدس قم سفر کرده اند، صبح امروز سه شنبه ۲۱ مهرماه، با آیت الله العظمی نوری همدانی دیدار و گفتگو کردند. آیت الله العظمی نوری همدانی، در این دیدار با تاکید بر اینکه هدف مالیات باید ایجاد رفاه برای مردم و جامعه باشد، اظهار داشتند: مردم باید پرداخت مالیات را واجب بدانند. ایشان در ادامه افزودند: بحث فرهنگ‌سازی در حوزه اقتصاد، نکته بسیار حائز اهمیتی است، از اینرو موضوع مالیات بایستی در سطح رسانه‌های جمعی فرهنگ‌سازی شود به طوریکه مردم مالیات را یک وظیفه بدانند. این مرجع عالیقدر در ادامه خاطرنشان کردند: به منظور ایجاد رفاه در جامعه و ارایه خدمات مطلوب به مردم، دولت نیاز به تامین منابع دارد که مالیات نیز از جمله این منابع است.

آیت الله العظمی سبحانی: با ایجاد فضای کار و تولید توسط دولت،مردم بایستی مالیات خود را بپردازند 
حضرت آیت الله العظمی سبحانی تاکید کردند: برای مردم فضای کسب و کار فراهم شود تا مردم بتوانند به راحتی مالیات بپردازند.

به گزارش رسانه مالیاتی ایران،دکتر علی عسکری رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور و هیات همراه امروز ۲۱ مهرماه، درادامه دیدار خود با آیات عظام و مراجع عالیقدر قم، با آیت الله العظمی سبحانی دیدار کردند. حضرت آیت الله العظمی سبحانی در این دیدار، با اشاره به اهداف متعالی اسلام در برقراری عدالت اجتماعی و اقتصادی خاطرنشان کردند: برای اخذ مالیات بایستی تلاش شود کشور از رکود خارج شود و از طرف دیگر دروازه های واردات کالاهای خارجی بسته شود. گفتنی است دکتر عسکری رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور، پیش از سخنان این مرجع عالیقدر، ضمن ارایه گزارش کاملی از اقدامات سازمان امور مالیاتی در طی سالیان اخیر از جمله ایجاد زیرساخت های طرح جامع مالیاتی و اصلاح قانون مالیات های مستقیم، بهبود نظام مالیاتی و ایجاد عدالت مالیاتی را از مهمترین اهداف نظام مالیاتی برشمرد.

آیت الله العظمی مکارم شیرازی: مردم بایستی پرداخت مالیات را جزء هزینه‌های زندگی خود بدانند 
آیت الله العظمی مکارم شیرازی با اشاره بر اهمیت مالیات در اقتصاد کشور، اظهارداشتند: مردم بایستی پرداخت مالیات را جزء هزینه‌های زندگی خود بدانند.

به گزارش رسانه مالیاتی ایران، دکتر عسکری رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور و هیات همراه که به منظور بهره‌مندی از رهنمودهای علما و مراجع عظام تقلید به شهر مقدس قم سفر کرده اند، صبح امروز سه شنبه ۲۱ مهرماه، با آیت الله مکارم شیرازی دیدار و گفتگو کردند. آیت الله العظمی مکارم شیرازی در این دیدار با تاکید بر اینکه مالیات هزینه تامین امنیت و انجام امور عمرانی نظیر ساخت جاده، تامین بهداشت و نظایر اینهاست، عنوان کردند: باید از طریق فرهنگ‌سازی این موضوع جا بیفتد که مالیات یک حق عمومی است. ایشان در ادامه افزودند: تمام نهادها و ارگان‌های مرتبط بایستی کمک کنند تا قدرت تولید مردم افزایش یابد تا به تبع آن قدرت پرداخت مالیات نیز افزایش یابد.

این مرجع عالیقدر تاکید کردند: مالیات بایستی از طریق بالا بردن درآمد مردم اخذ شود. آیت الله العظمی مکارم شیرازی در پایان خاطرنشان کردند: در ابتدا باید اصل عادلانه بودن مالیات مورد توجه قرار گیرد و سپس باید با گوش کردن به حرف مردم،مشکلات آنان را برطرف کرد که این کار با ارائه آموزش‌های لازم به دست اندرکاران انجام شود. همچنین در این دیدار رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور گزارشی از روند وصول مالیات امسال با توجه به لحاظ نمودن شرایط اقتصادی و اقدامات انجام شده ارائه داد.

اختصاصی آکسومی

نظر شما چیست ؟

اولین نفری باشید که نظر می دهید !

هشدار برای
avatar
wpDiscuz
bigtheme