خانه / کارمندی / تعیین سطح / اخبار تعیین سطح / اطلاعیه دفتر آموزش سازمان امور مالیاتی در خصوص آزمون تعیین سطح / آزمون نمره منفی دارد!

اطلاعیه دفتر آموزش سازمان امور مالیاتی در خصوص آزمون تعیین سطح / آزمون نمره منفی دارد!

آزمون

نکات مهم و قابل توجه شرکت کنندگان آزمون تعیین سطح ماموران مالیاتی سال ۱۳۹۴ با سلام ، آرزوی توفیق و سربلندی روزافزون ، آزمون تعیین سطح ماموران مالیاتی سال ۱۳۹۴ بر اساس اعلام قبلی در روز جمعه مورخ ۱۳۹۴/۰۸/۰۸ راس ساعت ۹ الی ۱۱ صبح در محل های معرفی شده از سوی ادارات کل امور مالیاتی هر استان، برگزار خواهد شد.

 1. درب ورودی حوزه های آزمون راس ساعت ۸ باز و راس ساعت ۸:۳۰ بسته خواهد شد و از ورود افراد پس از زمان تعیین شده به جلسه آزمون ممانعت به عمل می آید .
 2. داوطلبان برای حضور در جلسه آزمون باید علاوه بر کارت ورود به جلسه، کارت شناسائی عکس دار همراه داشته باشند.
 3. علاوه بر آزمون تعیین سطح، آزمون حسابداری و حسابرسی مالیاتی برای آن دسته از شرکت کنندگان که قبلاً نسبت به ثبت نام اقدام کرده باشند نیز برگزار می شود.
 4. وسایل مجاز همراه شرکت کنندگان عبارتست از : ماشین حساب، مداد مشکی، مداد پاک کن، تراش.از همراه داشتن هر گونه وسایل اضافی غیر از موارد فوق ممانعت بعمل می آید.
 5. استفاده از کتاب، جزوه و تلفن همراه در جلسه آزمون تخلف محسوب می شود.
 6. از آنجا که این آزمون مراتب رتبه بندی شرکت کنندگان را در بردارد، بنابراین بروز تقلب در جلسه آزمون (اعم از صحبت کردن، تبادل اطلاعات و هر گونه اعمال مغایر عرف امتحانات) که با اهداف برگزاری و شرکت در جلسه آزمون مغایرت داشته و مانع از تحقق رقابت سالم و مورد انتظار شود ، تخلف محسوب و ضمن برخورد با آن ، افراد خاطی به هیئت تخلفات اداری سازمان معرفی خواهند شد .
 7. در صورت مشاهده تخلف از سوی شرکت کنندگان در جلسه آزمون و ثبت شماره داوطلبی وی توسط مراقب آزمون، ضمن آن که پاسخنامه فرد متخلف تصحیح نخواهد شد، مراتب به هیات تخلفات اداری سازمان گزارش و مورد رسیدگی قرار خواهد گرفت.
 8. در ابتدای جلسه آزمون یک برگ پاسخنامه با مشخصات داوطلب، روی دسته صندلی قرار خواهدگرفت. در صورت وجود هر نوع مغایرت لازم است مراتب به ناظرین آزمون اعلام شود، در صورت صحت مشخصات پاسخنامه امضا شود. (تصحیح پاسخنامه های فاقد امضا امکان پذیر نخواهد بود.)
 9. دفترچه آزمون دارای دو بخش سوالات عمومی و سوالات اختصاصی است. و مدت پاسخگوئی به این سوالات ۱۲۰ دقیقه تعیین شده است.
 10. سوالات عمومی شامل ۲۰ سوال چهار گزینه ای از مواد درسی اعلام شده در پایگاه اطلاع رسانی دفتر آموزش در زمینه اخلاق حرفه ای و تخلفات مأموران مالیاتی و آیین نگارش خواهد بود (ضریب ۱)
 11. تعداد ۲۰ سوال حسابداری و حسابرسی و قوانین تجارت و مدنی که تمامی سطوح آزمون پاسخ خواهند داد.(ضریب ۱)
 12. سوالات عمومی قوانین و مقررات مالیاتی شامل تعداد ۴۰ سوال چهار گزینه ای برای تمامی سطوح آزمون (ضریب ۲)
 13. سوالات اختصاصی هر منبع شامل تعداد ۲۰ سوال در هر سطح آزمونی است، که شرکت کنندگان سطوح پستی ۱، ۲ و۳ تنها یک منبع قانونی از مجموعه قوانین و مقررات مالیاتی ( شامل : املاک، مشاغل و حقوق ، اشخاص حقوقی، درآمد اتفاقی و دارایی (ارث بعلاوه حق تمبر) و ارزش افزوده) را که در زمان ثبت نام انتخاب کرده اند پاسخ داده و سطوح پستی ۴ و ۵ (رییس امور مالیاتی، معاون مدیر کل، نماینده هیات حل اختلاف مالیاتی و دادیار مسئول)که نیاز به انتخاب منبع مالیاتی مشخص ندارند، به تعداد بیست سوال از منابع مختلف پاسخ خواهند داد سوالات این گروه با ضریب ۴ محاسبه می شود .
 14.  شرکت کنندگان دقت کنند : آزمون نمره منفی دارد و به ازای هرپنج پاسخ غلط یک امتیاز از جمع امتیازات مکتسبه کسر می شود.
 15. دسترسی به منبع مطالعاتی دروس عمومی و کمکی و ضوابط شرکت در آزمون، کماکان از طریق پایگاه اطلاع رسانی دفتر آموزش   قابل دریافت و ذخیره سازی است. داوطلبان شرکت در آزمون تخصصی حسابداری و حسابرسی مالیاتی که در زمان ثبت نام نسبت به درج گزینه ذی ربط در پایگاه ثبت نام الکترونیکی اقدام نموده باشند پس از خاتمه زمان آزمون تعیین سطح مأموران مالیاتی به دفترچه سوالات حسابداری و حسابرسی مالیاتی به تعداد ۵۰ سوال از شماره ۱۰۱ الی ۱۵۰ در همان پاسخنامه آزمون تعیین سطح اقدام خواهند نمود مدت زمان تعیین شده برای این آزمون ۷۵ دقیقه تعیین شده است .

شرکت کنندگان آزمون موصوف در همان شماره صندلی آزمون تعیین سطح خود مستقر بوده و جابجایی صورت نخواهد گرفت . نمره منفی به ازای هر پنج پاسخ اشتباه مشمول این آزمون نیز خواهد بود .

دفتر آموزش _ ۱۳۹۴

نظر شما چیست ؟

اولین نفری باشید که نظر می دهید !

هشدار برای
avatar
wpDiscuz
bigtheme