خانه / کارمندی / تعیین سطح / اخبار تعیین سطح / آزمون تعیین سطح مالیاتی زمینه ساز افزایش سطح آگاهی حرفه ای و تخصصی

آزمون تعیین سطح مالیاتی زمینه ساز افزایش سطح آگاهی حرفه ای و تخصصی

آزمون

مدیرکل دفتر آموزش سازمان گفت: برگزاری آزمون تعیین سطح ماموران مالیاتی زمینه ساز افزایش سطح آگاهی های حرفه ای و تخصصی همکارن در فرایند تشخیص و وصول مالیات است.

آکسومی به نقل از گزارش رسانه مالیاتی ایران، حمیدرضا یوسفی، در حاشیه بازدید از آزمون تعیین سطح ماموران مالیاتی، با بیان اینکه رسیدن به اهداف سازمان بستگی به توانایی کارکنان در انجام وظایف محوله با تلفیق تجارب و دانش همکاران دارد، افزود: ارزیابی این گونه توانایی ها با آزمون تعیین سطح مالیاتی و متعاقبا آموزش و بهسازی نیروی انسانی سبب می شود تا همکاران بتوانند متناسب با شغل مورد تصدی، بطور مؤثر فعالیت هایشان را ادامه داده و برکارایی و اثربخشی خود بیفزایند.

وی با بیان اینکه نتایج آزمون ها در طول ۶ سال اخیر نشان داده که گرایش همکاران به مطالعه منابع تخصصی مالیاتی افزایش چشمگیری داشته است، افزود: برگزاری این آزمون، زمینه ساز افزایش سطح اگاهی های حرفه ای و تخصصی همکارن در فرایند تشخیص و وصول مالیات به طرق اصولی است. بنابراین، منابع آزمون نیز به گونه ای طراحی می شود تا ضمن ارزیابی سطح مهارت های شغلی و تخصصی همکاران، امکان کسب آمادگی لازم به منابع مطالعاتی در هر زمان و مکان از طریق پایگاه اطلاع رسانی سازمان متبوع فراهم شود.

مدیرکل دفتر آموزش سازمان در خصوص نتایج این آزمون و تاثیر آن بر روند فعالیت های همکاران، اظهارداشت: نتایج آزمون در وهله نخست، در بحث نیازسنجی آموزشی افراد شاغل سازمان برای گذراندن آموزش های لازم کاربرد دارد و در مرحله بعد اثرگذاری نتایج حاصله در فرایند ارتقاء و انتصاب همکاران است.

وی افزود: سازمان مالیاتی تنها دستگاهی است که بحث نیاز سنجی آموزشی را در سطح یکایک همکاران مالیاتی انجام می دهد. ما براساس کارنامه فردی که برای هر نفر در آزمون صادر می شود، نقاط قوت و ضعف وی را مشخص کرده و دوره های تخصصی مورد نیازش را به وی منعکس نموده و برنامه ریزی های آموزشی را براساس نقاط ضعف و قوت همکاران تدوین و اجرا می کنیم.

یوسفی در تشریح آمار ثبت نام کنندگان این آزمون گفت: امسال حدود ۱۹ هزار نفر در این آزمون ثبت نام کرده اند که بیشترین تعداد مربوط به سطح دو (کارشناس مالیاتی) با حدود ۸۰۰۰ نفر و کمترین آن در سطح ۵ (رئیس امور مالیاتی، نماینده هیاتها و معاون مدیرکل) حدود ۲۰۰ نفر می باشد. وی در پایان خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه نرم افزار مورد استفاده جهت تصحیح اوراق امتحانی همان نرم افزار استفاده شده در فرایند استخراج نتایج کنکور سراسری است، در نتیجه سعی می شود تا ضمن دقت نظر و رعایت چارچوب های لازم نتایج ظرف مدت یکماه اعلام گردد.

منبع

نظر شما چیست ؟

اولین نفری باشید که نظر می دهید !

هشدار برای
avatar
bigtheme