خانه / اخبار مالیاتی / مالیات های مستقیم / درخواست معافیت مالیاتی برای شهرک‌های صنعتی البرز بررسی می‌شود

درخواست معافیت مالیاتی برای شهرک‌های صنعتی البرز بررسی می‌شود

ایرج موفق

 رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان البرز گفت: درخواست معافیت مالیاتی شهرک‌های صنعتی البرز که در شعاع ۱۲۰ کیلومتری پایتخت قرار گرفته اند برای بررسی به معاون اول رییس جمهوری ارائه شد.

آکسومی ، ایرج موفق در گفتگو با خبرنگار مهر، اظهار کرد: بر اساس قانون رفع موانع تولید، درخواست معافیت مالیاتی شهرک های صنعتی استان البرز که در شعاع ۱۲۰ کیلومتری پایتخت قرار گرفته اند برای بررسی به معاون اول رییس جمهور ارائه شده است.

وی در ادامه به مصوبه هیئت وزیران در تاریخ هشتم شهریور ماه سال جاری اشاره کرد و گفت: طبق این مصوبه شهرک های صنعتی که در شعاع ۱۲۰ کیلومتری پایتخت قرار می گیرند شامل معافیت مالیاتی می شوند و این در حالی است که این مصوبه شامل حال شهرک های صنعتی استان البرز نشده است.

موفق در ادامه با تاکید بر اینکه درخواست معافیت مالیاتی شهرک های صنعتی استان البرز روز گذشته در شورای اداری استان مطرح شده است، گفت: این درخواست به صورت مکتوب نیز به معاون اول رییس جمهوری ارائه شده است.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان البرز ادامه داد: شهرک های صنعتی خارج از شعاع ۱۲۰ کیلومتری پایتخت شامل معافیت های مالیاتی ۶ تا ۸ ساله هستند و در حال حاضر تنها شهرک صنعتی اشتهارد مصوبه معافیت مالیاتی دارد و دیگر شهرک های استان از این معافیت محروم هستند.

صنایع غذایی در شعاع ۱۲۰ کیلومتری پایتخت پروانه بهره برداری دریافت می کنند

وی در پایان ابراز امیدواری کرد که این مهم به زودی محقق شود و شهرک های صنعتی استان از معافیت مالیاتی برخوردار شوند.

به گزارش خبرنگار مهر، روز گذشته و در دیدار معاون اول رییس جمهور از استان البرز، محسن صالح نیا معاون امور صنایع وزیر صنعت، معدن و تجارت در گفتگو با خبرنگار مهر در پاسخ به این پرسش که چه واحدهای صنعتی در شعاع ۱۲۰ کیلومتر پایتخت پروانه دریافت می کنند، اظهار کرد: بر اساس زون بندی و طبقه بندی ارائه شده صنایع غذایی اجازه دریافت پروانه خواهند داشت.

صالحی نیا در پایان خاطرنشان کرد: صنایع دیگر نیز با توجه به ضوابط تعیین شده از سوی سازمان حفاظت محیط زیست کشور اجازه دریافت پروانه را پیدا می کنند.

منبع

 

نظر شما چیست ؟

اولین نفری باشید که نظر می دهید !

هشدار برای
avatar
wpDiscuz
bigtheme