خانه / کارمندی / اخبار کارمندی / نظام نوین مالیاتی در حال عملیاتی شدن است

نظام نوین مالیاتی در حال عملیاتی شدن است

news_14087

 

آکسومی ،رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور با بیان اینکه نظام نوین مالیاتی در حال عملیاتی شدن است ، گفت : سرمایه اجتماعی و ساختار مناسب نیروی انسانی، ضامن اثربخشی و کارآیی نظام مالیاتی است. 

علی عسکری در گردهمایی نمایندگان گزینش سازمان که با حضور اسداله وطنی، نماینده رئیس جمهور و دبیر هیات عالی گزینش و حجت الاسلام و المسلمین ثقفی ، معاون ارزیابی عملکرد هیات عالی گزینش برگزار شد، افزود : با تحولاتی که سال های اخیر در حوزه هایی همچون اصلاح قانون مالیات ها، اصلاح زیرساخت های نظام مالیاتی و اصلاح ساختار تشکیلات و نیروی انسانی صورت گرفته، در عمل نظام نوین مالیاتی در حال عملیاتی شدن است و کارکردهای جدید نظام مالیاتی به شیوه ای اثربخش و کارآمد به اجرا در خواهد آمد.
وی افزود : با اجرای طرح جامع مالیاتی، درعمل ۸۰ درصد پرونده های مالیاتی با نرم افزار یکپارچه مالیاتی بر اساس عامل ریسک طبقه بندی می شود و فقط مودیان با ریسک متوسط به بالا مورد ارزیابی قرار می گیرند و از همین رو، کارآیی نظام مالیاتی افزایش خواهد یافت و کل پیکره نظام مالیاتی با یک نرم افزار پیچیده مدیریت و هدایت می شود.
عسکری از آغاز اجرای آزمایشی طرح جامع مالیاتی در هفت استان جدید خبر داد و گفت: در سال جاری، تمامی استان های کشور به ترتیب برنامه ریزی صورت گرفته به طرح جامع مالیاتی خواهد پیوست.
وی با بیان اینکه، سرمایه اجتماعی همواره شرط لازم برای هر گونه توسعه ای است، تصریح کرد: سازمان امور مالیاتی برای پیشبرد طرح ها و برنامه های خود همواره با کمبود نیروی انسانی روبروست و امروز حتی با مدرن ترین سیستم الکترونیکی نیز ما حداقل به ۴۵ هزار نفر نیروی انسانی نیاز داریم که با جذب ۱۲ هزار نیروی جدید، در عمل باز با کمبود حدود ۱۰ هزار نفر کارمند مواجه هستیم.
عسکری تاکید کرد : ظرفیت اقتصاد ایران آنقدر است که می توان تمام هزینه های جاری را از محل مالیات ها پوشش داد و نظام مالیاتی با بهره گیری از مجهزترین زیرساخت های سخت افزاری و نرم افزاری که حتی از زیرساخت های بانکی کشور نیز مجهزتر و مطمئن تر است ، می کوشد تا این هدف را محقق کند.

نظر شما چیست ؟

اولین نفری باشید که نظر می دهید !

هشدار برای
avatar
wpDiscuz
bigtheme