خانه / اخبار مالیاتی / دسته‌بندی نشده / رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور فشار بر فراریان مالیاتی در دستور کار قرار گرفت

رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور فشار بر فراریان مالیاتی در دستور کار قرار گرفت

تقوی نژاد (2)

رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشوربا تاکید بر اینکه نباید فشار نظام مالیاتی بر کسانی باشد که حساب و کتاب شفاف دارند، گفت: سیاست جدید نظام مالیاتی، برداشتن فشار از روی این گروه از مودیان مالیاتی و تمرکز بر کسانی است که فرارهای مالیاتی بزرگ دارند و جرم مالیاتی مرتکب می شوند.

آکسومی ،به گزارش رسانه مالیاتی ایران، سید کامل تقوی نژاد در دیدار با امام جمعه مشهد، با ارائه گزارشی درباره وضعیت کلی نظام مالیاتی و نقش رو به رشد آن در اقتصاد کشور، افزود: نظام مالیاتی امروز بدنبال آن است که صادقانه، شفاف و واقع بینانه با مردم تعامل کند.
تقوی نژاد با بیان اینکه باید با مردم صادقانه تعامل داشته باشیم و مدافع حقوق مردم باشیم، گفت: اگر رعایت حال مردم را کنیم و مردم تعامل مناسبی با نظام مالیاتی داشته باشند، توفیقی در این حوزه کسب خواهیم کرد.
وی در بخشی از سخنان خود به اهمیت سلامت نظام اداری تاکید و خاطر نشان کرد:مردم حق دارند سوال کنند آیا مالیات در جای صحیح خود مصرف می شود؟ لذا سیاست ما آن است که در برنامه تحول فرهنگ مالیاتی، موارد مصرف مالیات را دقیق به مردم اعلام کنیم و مردم را از حقوق و تکالیفشان مطلع کنیم. برای نمونه مردم باید بدانند که بخش قابل توجهی از مالیات بر ارزش افزوده ای که می پردازند صرف توسعه و ارتقای سلامت و بهداشت و درمان در جامعه می شود.
به گزارش ایرنا، چندی پیش کف فرار مالیاتی در اقتصاد ایران ۱۴۰ هزار میلیارد ریال اعلام شد؛ در واقع ۲۰ درصد تولید ناخالص داخلی کنونی کشور معادل دو بیلیارد ریال زیر چتر مالیات نیست.

منبع

نظر شما چیست ؟

اولین نفری باشید که نظر می دهید !

هشدار برای
avatar
wpDiscuz
bigtheme