خانه / کارمندی / اخبار کارمندی / همه آنچه قرار است در لوایح دوقلوی بودجه ۹۵ و برنامه ششم اتفاق بیفتد

همه آنچه قرار است در لوایح دوقلوی بودجه ۹۵ و برنامه ششم اتفاق بیفتد

@paraf24_ma-184x300

آکسومی ، دولت لوایح بودجه ۹۵ و برنامه ششم توسعه را در اولین روز اجرای برجام به مجلس ارائه کرد. رئیس جمهور در مجلس گفت که علت تاخیر در ارائه این دو لایحه مصلحت سیاسی بوده است. حالا لوایح دوقلو به صورت رسمی پیش روی ماست. می خواهیم مرور کنیم تا ببینیم برنامه دولت در حوزه اداری و کارمندی چه بوده است؟

دولت در لایحه برنامه ششم توسعه طرحی برای ساماندهی صندوق فولاد داده و تأکید کرده که هرگونه به‌کارگیری و یا تبدیل وضعیت استخدام نیروی انسانی در دستگاه‌های اجرایی ممنوع است. در ماده هفت لایحه برنامه ششم توسعه که امروز از سوی رئیس جمهور تقدیم دولت شد آمده است: در راستای اصلاح نظام اداری، موضوع «صرفه‌جویی در هزینه‌های عمومی کشور و تأکید بر تحول اساسی در ساختارها، منطقی‌سازی اندازه دولت و حذف دستگاه‌های موازی و غیرضرور و هزینه‌های زائد» ضروری است اقدامات ذیل انجام و اهداف تعیین‌شده محقق شود.

کاهش نیرو و اصلاح ساختار
۱ ــ کاهش حجم، اندازه و ساختار دستگاه‌های اجرایی در طول برنامه، حداقل به‌میزان ۱۵ درصد نسبت به وضع موجود از طریق واگذاری واحدهای عملیاتی، خرید خدمات و مشارکت با بخش‌های غیردولتی، حذف واحدهای غیرضرور، کاهش سطوح مدیریت و کاهش پست‌های سازمانی، انحلال و ادغام سازمان‌ها، مؤسسات و واگذاری برخی از وظایف دستگاه‌های اجرایی به شهرداری‌ها و دهیاری‌ها با تصویب شورای عالی اداری.

ممنوعیت هر گونه استخدام و تبدیل وضعیت
۲ ــ هرگونه به‌کارگیری و یا تبدیل وضعیت استخدام نیروی انسانی در دستگاه‌های اجرایی ممنوع است و موارد ضروری صرفاً به‌ترتیبی خواهد بود که به‌پیشنهاد سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی به تصویب هیأت وزیران برسد.

۳ ــ به‌کارگیری افراد در قالب قرارداد کار معین (مشخص) یا ساعتی برای اجرای وظایف پست‌های سازمانی، فقط در سقف مقرر در قانون مدیریت خدمات کشوری مجاز است. تمدید قراردادهای قبلی بلامانع است.

ادغام های کلی
۴ ــ به دولت اجازه داده می‌شود در اجرای اصلاح ساختار دولت و کاهش حجم و اندازه دستگاه‌های اجرایی با پیشنهاد سازمان مدیریت و تصویب شورای عالی اداری، نسبت به ادغام، انحلال و جابه‌جایی سازمان‌های تابعه و وابسته وزارتخانه‌ها و سازمان‌ها اقدام کند.

افزایش ۵۰ درصدی مشروط حقوق
۵ ــ به دولت اجازه داده می‌شود در حدود اعتبارات هزینه‌ای سالانه نسبت به ضریب حقوق کارکنان دولت اعم از مشمولین و غیرمشمولین قانون مدیریت خدمات کشوری اقدام کند و بر اساس پیشنهاد سازمان، برای ایجاد تناسب در حقوق و مزایای کارمندان دستگاه‌های اجرایی و حقوق و مستمری بازنشستگان کشوری و لشکری نسبت به وضع قوانین لازم و افزایش جداول فصل دهم این قانون تا میزان ۵۰ درصد اقدام کند.

به گزارش پاراف همچنین  محمدباقر نوبخت رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی در نشستی خبری پیرامون لایحه بودجه سال ۱۳۹۵ در محل این سازمان درباره پاداش خدمت بازنشستگان در سال ۹۵ نیز گفت: براساس قانون بودجه امسال، در این زمینه پیش‌بینی ای صورت نگرفته بود اما در لایحه بودجه سال ۹۵ معادل ۴۵ هزار میلیارد ریال (۴ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان) است، چنانچه بیش از این رقم نیاز باشد، سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی اختیار دارد تا ۱۰ درصد از محل جابه‌جایی اعتبارات به هر ردیفی اضافه کند، بنابراین می‌توان این رقم را به ۵۰ هزار میلیارد ریال (۵ هزار میلیارد تومان) افزایش داد. وی اظهار امیدواری کرد: بر این اساس پیش‌بینی می‌شود در سال آینده دولت یازدهم بدهی ای به بازنشستگان نداشته باشد.

افزایش حقوق پلکانی کارمندان و بازنشستگان
رای متعادل کردن حقوق افراد، ۱۲ درصد میزان آن را افزایش می‌دهیم اما این افزایش برای افرادی که شیب حقوق آنها کمترین میزان است، تا ۲۰ درصد نیز افزایش می‌یابد. وی تاکید کرد: هر چقدر که حقوق‌ها پایین‌تر باشد، میزان افزایش بیشتر خواهد بود و ۱۲ درصد تا ۲۰ درصد حقوق‌شان رشد خواهد کرد؛ در اصل حقوق افرادی که هم‌اکنون ۷ میلیون و ۵۰۰ هزار ریال می‌گیرند، به ۱۰ میلیون ریال افزایش خواهد یافت. ضمن اینکه قرار است تا پایان برنامه ششم توسعه، حقوق افرادی که هم‌اکنون حداقل است، ۲ برابر شود تا عدالت اجتماعی را برقرار کنیم.

برخی از مشاغل کمیاب و خرد هستند و برای جذب این مشاغل امکان ۵۰ درصد فوق‌العاده شغل وجود دارد. وی ادامه داد: برای متعادل کردن حقوق افراد، ۱۲ درصد میزان آن را افزایش می‌دهیم اما این افزایش برای افرادی که شیب حقوق آنها کمترین میزان است، تا ۲۰ درصد نیز افزایش می‌یابد. وی تاکید کرد: هر چقدر که حقوق‌ها پایین‌تر باشد، میزان افزایش بیشتر خواهد بود و ۱۲ درصد تا ۲۰ درصد حقوق‌شان رشد خواهد کرد؛ در اصل حقوق افرادی که هم‌اکنون ۷ میلیون و ۵۰۰ هزار ریال می‌گیرند، به ۱۰ میلیون ریال افزایش خواهد یافت. ضمن اینکه قرار است تا پایان برنامه ششم توسعه، حقوق افرادی که هم‌اکنون حداقل است، ۲ برابر شود تا عدالت اجتماعی را برقرار کنیم.

افزایش حقوق مشاغل حاکمیتی
محمدباقر نوبخت رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور در دومین همایش استانداران و فرمانداران سراسر کشور که با حضور وزرای اقتصادی در وزارت کشور برگزار شد، به اجرای تبصره ۱۰ قانون خدمات کشوری اشاره کرد و گفت: بر اساس این قانون به منظور افزایش حقوق ثابت مشاغل حاکمیتی حقوق ثابت کارکنان وزارت کشور از امسال ۳۵ درصد افزایش خواهد داشت.

افزایش حقوق بازنشستگان
حمد باقر نوبخت یکی از سیاستهای مهم در لایحه بودجه سال آینده را کاهش نابرابری ها در پرداخت به شاغلان و بازنشستگان اعلام کرد.

وی گفت: یک میلیون و دویست هزار بازنشسته کشوری داریم که بیش از یک میلیون نفر از این قشر ، حقوقشان ۷۵۰ هزار تومان تا ۱.۵ میلیون تومان است.

نوبخت افزود: برای جبران این نابرابری دولت موافقت کرد که پرداخت به این بازنشستگان ۲۰ درصد افزایش یابد و این افزایش برای بازنشستگانی که حقوقشان از ۷۵۰ هزار تومان تا ۱.۵ میلیون تومان است بصورت متغیر خواهد بود و حداقل حقوق به ۱ میلیون تومان برای بازنشستگان خواهد رسید.

پرداخت سنوات معوق بازنشستگان
بعد از وعده های مکرر دولت برای بازپرداخت سنوات معوق بازنشستگان دولت، این بار سال ۹۵ برای تعیین تکلیف این معوقات اعلام شده است

نظر شما چیست ؟

اولین نفری باشید که نظر می دهید !

هشدار برای
avatar
wpDiscuz
bigtheme