خانه / اخبار مالیاتی / مالیات های غیر مستقیم / معاون وزیر راه: حمل و نقل ریلی در برنامه ششم از دریافت مالیات بر ارزش افزوده معاف است

معاون وزیر راه: حمل و نقل ریلی در برنامه ششم از دریافت مالیات بر ارزش افزوده معاف است

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: بر پایه لایحه پیشنهادی ششمین برنامه توسعه کشور، حمل و نقل ریلی از دریافت مالیات بر ارزش افزوده معاف شده بنابراین در این زمینه بخش معادن و صنعت فولاد از کاهش هشت درصدی هزینه حمل برخوردار می شود.

آکسومی ،«محسن پورسیدآقایی» سه شنبه در همایش چشم انداز صنعت فولاد و معدن ایران در مرکز همایش های صدا و سیما افزود: انتظار می رود وزارت صنعت، معدن و تجارت نیز به صاحبان کالاهای معدنی و صنایع مرتبط که حمل کالای خود را از طریق شبکه ریلی انجام می دهند، در ارتباط با اخذ حق ملکانه تخفیف قائل شود.

مدیرعامل راه آهن جمهوری اسلامی ایران گفت: در پنج سال زمان اجرای برنامه ششم توسعه باید در مجموع ۱۵ هزار میلیارد ریال در بخش ریلی سرمایه گذاری شود؛ یعنی سالیانه به ۳۰ هزار میلیارد ریال نیاز است. وی تاکید کرد این شرکت توان سرمایه گذاری برای توسعه در همه زمینه ها را دارد.

پورسیدآقایی موضوع کاهش دو درصدی سود تسهیلات اعطایی از سوی صندوق توسعه ملی برای حمل کنندگان کالا از طریق شبکه ریلی را یادآوری کرد و گفت: دوره بازپرداخت تسهیلات این افراد ۱۰ ساله است.
وی اضافه کرد: بانک ها به تسهیلات گیرندگانی که در مناطق مختلف کشور برای نقل و انتقال کالاهای خود از حمل و نقل ریلی بهره می گیرند، همانند مناطق محروم اولویت قائلند.
بیست و هفتم دی ماه رئیس جمهوری لایحه برنامه ششم توسعه را برای بررسی و تصویب به مجلس شورای اسلامی تقدیم کرد.

منبع

نظر شما چیست ؟

اولین نفری باشید که نظر می دهید !

هشدار برای
avatar
wpDiscuz
bigtheme