خانه / اسلایدر / شرط پذیرش هزینه های قابل قبول مالیاتی بالای ۵۰ میلیون ریال از ابتدای سال ۱۳۹۵

شرط پذیرش هزینه های قابل قبول مالیاتی بالای ۵۰ میلیون ریال از ابتدای سال ۱۳۹۵

محمد قاسم پناهی

قائم مقام سازمان امور مالیاتی کشور گفت: بر پایه اصلاحیه تازه قانون مالیات های مستقیم، پرداخت از طریق سیستم بانکی شرط پذیرش هزینه قابل قبول مالیاتی خواهد بود.
 
آکسومی ، به گزارش رسانه مالیاتی ایران، «محمدقاسم پناهی» افزود: برای جلوگیری از روز مشکل برای مودیان و همچنین نظام مالیاتی، خریدار و فروشنده باید به نام خود معامله کنند و پرداخت های آن نیز از طریق سیستم بانکی صورت گیرد تا به عنوان هزینه قابل قبول مالیاتی پذیرفته شود.

قائم مقام سازمان امور مالیاتی کشور گفت: با توجه به اصلاحیه تازه قانون مالیات های مستقیم، از آغاز سال ۱۳۹۵ برای شفافیت بیشتر در مبادلات (خرید کالا و خدمات) و امکان راستی آزمایی صحت معاملات و همچنین هزینه کرد، فعالان اقتصادی باید پرداخت های بیش از پنجاه میلیون ریال مربوط به مبادلات اقتصادی بین دو طرف را از طریق سیستم بانکی انجام دهند.

به گفته وی، بر پایه تبصره ۳ ماده ۱۴۷ قانون مالیات های مستقیم مصوب سی و یکم تیرماه ۱۳۹۴، آن دسته از هزینه های پرداختی بیش از پنجاه میلیون ریال که به شیوه تهاتری انجام نشود، در صورتی از نظر مالیاتی قابل قبول است که پرداخت یا تسویه وجه آن از طریق سیستم بانکی انجام شود.

منبع

نظر شما چیست ؟

اولین نفری باشید که نظر می دهید !

هشدار برای
avatar
wpDiscuz
bigtheme