خانه / اخبار مالیاتی / مالیات های مستقیم / معافیت صد درصدی مالیاتی هتل‌ها، مراکز اقامتی و آژانس‌های واردکننده گردشگر به کشور

معافیت صد درصدی مالیاتی هتل‌ها، مراکز اقامتی و آژانس‌های واردکننده گردشگر به کشور

ایرانگردی- توریست

سیدکامل تقوی نژاد با اشاره به اینکه نظام مالیاتی کشور مشوق ها و تسهیلات مالیاتی گسترده ای را برای هدایت منابع به سوی بخش های مختلف اقتصادی درنظر گرفته است، گفت: در این میان صنعت گردشگری ایران از این قاعده مستثنی نبوده و از تسهیلات بسیار خوبی برای رونق و توسعه برخوردار شده است.

آکسومی به نقل از ایرنا ، وی با اشاره به مشوق های مالیاتی در بخش گردشگری، اظهار داشت: درآمدهای خدماتی هتل ها و مراکز اقامتی گردشگری جدید اشخاص حقوقی غیردولتی در قانون مالیات های مستقیم که بعد از اجرای این قانون ( اول فرودین ماه ۹۵)، از طرف مراجع قانونی ذی ربط پروانه بهره برداری یا مجوز دریافت کنند، از تاریخ شروع فعالیت به مدت پنج سال و در مناطق کمتر توسعه یافته به مدت ۱۰سال با نرخ صفر مشمول مالیات می شوند.
تقوی نژاد درباره دفاتر گردشگری و زیارتی نیز افزود: ۱۰۰درصد درآمد ابرازی دفاتر گردشگری و زیارتی دارای مجوز از مراجع قانونی ذی ربط که از محل جذب گردشگران خارجی یا اعزام زائر به عربستان، عراق و سوریه تحصیل شده باشد مشمول مالیات با نرخ صفر است.

وی همچنین با اشاره به اینکه در ماده ۱۳۲ اصلاحیه قانون مالیات های مستقیم یکی از با اهمیت ترین تسهیلات مالیاتی به صنعت گردشگری کشور اختصاص یافته است، تصریح کرد: براین اساس کلیه تاسیسات ایرانگردی و جهانگردی که قبل از سال ۱۳۹۵ از مراجع قانونی پروانه بهره برداری اخذ کرده باشند، تا مدت شش سال بعد از اجرای قانون، معافیت مالیاتی به میزان ۵۰ درصد مالیات بر درآمد ابرازی استمرار خواهد داشت.

رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور با بیان اینکه این معافیت مالیاتی شامل درآمد حاصل از اعزام گردشگر به خارج از کشور نمی شود، عنوان کرد: تنها درآمد حاصل از فعالیت تاسیسات ایرانگردی و جهانگردی مشمول معافیت این ماده بوده و قابل تسری به درآمد حاصل واگذاری این تاسیسات نیست.

وی خاطرنشان کرد: ارایه اظهارنامه مالیاتی در موعد مقرر قانونی شرط برخورداری از نرخ صفر و هرگونه معافیت یا مشوق مالیاتی است.
به گزارش ایرنا، قانون اصلاح مالیات های مستقیم که در مجلس شورای اسلامی به تصویب رسیده و توسط شورای نگهبان تایید شده است از اول فرودین ماه سال ۱۳۹۵ اجرایی می شود.

منبع

نظر شما چیست ؟

اولین نفری باشید که نظر می دهید !

هشدار برای
avatar
wpDiscuz
bigtheme