خانه / اسلایدر / از سوی رئیس کل سازمان مالیاتی اعلام شد؛ شرایط “مالیات صفر” تولیدکنندگان

از سوی رئیس کل سازمان مالیاتی اعلام شد؛ شرایط “مالیات صفر” تولیدکنندگان

سیدکامل تقوی نژاد

رئیس کل سازمان امور مالیاتی گفت: ازابتدای سال۹۵ به واحدهای تولیدی و خدماتی تسهیلات مالیاتی باهدف افزایش اشتغال داده می شود.
سیدکامل تقوی نژاد با اشاره به اجرایی شدن اصلاحیه قانون مالیاتهای مستقیم از ابتدای سال آینده گفت: بر این اساس واحدهای تولیدی، معدنی و خدماتی که در زمان بهره برداری، دارای بیش از۵۰ نفر نیروی کار شاغل باشند چنانچه در دوره معافیت مالیاتی خود، هر سال نیروی کار شاغل خود را نسبت به سال قبل، حداقل۵۰ درصد افزایش دهند به ازای هر سال افزایش کارکنان، یک سال به دوره برخورداری آنها از نرخ صفر مالیاتی اضافه می شود.

به گزارش آکسومی به نقل از تسنیم، وی افزود: تعداد نیروی کار شاغل و همچنین افزایش اشتغال نیروی کار در هر واحد با تایید وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و نیز ارائه اسناد و مدارک مربوط به فهرست بیمه تامین اجتماعی کارکنان قابل گواهی می باشد.

رئیس کل سازمان امور مالیاتی افزود: در صورتی کارفرما از حجم افزایش۵۰ درصدی نیروی کار در سال بعد از برخورداری از این تسهیلات، بکاهد، مالیات متعلقه در سالی که نیروی کار، کاهش یافته باشد وصول خواهد شد.

وی گفت: بدیهی است در این طرح، بازنشستگی، بازخرید یا استعفای کارکنان واحدهای تولیدی، کاهش نیروی کاهش محسوب نمی شود.

تقوی نژاد اضافه کرد: ارائه اظهار نامه مالیاتی در موعد مقرر قانونی شرط برخورداری از نرخ صفر و هرگونه معافیت یا مشوق مالیاتی است.

منبع

نظر شما چیست ؟

اولین نفری باشید که نظر می دهید !

هشدار برای
avatar
wpDiscuz
bigtheme