خانه / اسلایدر / تکذیب فشار مالیاتی از سال ۹۵/اخذمالیات ازمنابعی که تاکنون پرداخت نمی کردند

تکذیب فشار مالیاتی از سال ۹۵/اخذمالیات ازمنابعی که تاکنون پرداخت نمی کردند

تقوی نژاد (2)

رئیس کل سازمان امور مالیاتی با اشاره به اجرای قانون اصلاح مالیات های مستقیم از ابتدای سال آینده، گفت: قرار نیست با اجرای این قانون به مودیانی که در حال حاضر مالیات می دهند فشار مضاعف وارد شود.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا ،سیدکامل تقوی نژاد در جمع اعضای جامعه حسابداری رسمی ایران، افزود: در برخی از محافل، این ذهنیت به وجود آمده که با اجرای این قانون قرار است در سال آینده به مودیان مالیاتی شوک وارد شود و فشار مضاعفی به مردم در جهت کسری بودجه دولت تحمیل شود.

وی گفت: این موضوع درست نیست بلکه قرار است منابع و پایه های جدید مالیاتی که تاکنون مالیات نمی دادند شناسایی شده و از آنها مالیات دریافت شود. وی افزود: قرار است با راه کارهای جدید از واحد ها و اصنافی که به هر دلیل از پرداخت مالیات اجتناب می کردند و یا فرار مالیاتی داشتند مالیات وصول شود.

رئیس کل سازمان امور مالیاتی با تاکید بر اینکه در این سازمان به دنبال تحقق عدالت واقعی و نه شعاری هستیم، گفت: مردم باید احساس کنند که همه اصناف، گروه ها و مشمولان نظام مالیاتی، مالیات خود را می دهند همچنین نحوه مصرف درآمدها در کشور نیز باید براساس عدالت باشد.

معاون وزیر امور اقتصادی ودارایی با بیان اینکه نگاه این است که مردم با ما با صداقت و راستگویی برخورد می کنند، گفت: به همین دلیل ازاصناف و یا افراد خواسته شده به سازمان مالیاتی اعلام کنند که صندوق فروش را در واحد خود نصب کرده یا خیر و این اعلام از نظر ما قابل قبول است و می توانند از معافیت های مصرح در قانون استفاده کنند.

تقوی نژاد با بیان اینکه بیشتر آیین نامه های اجرای قانون اصلاح مالیات های مستقیم تدوین شده است، افزود: در کنار اجرای این قانون همچنین در صدد اصلاح قانون نظام مالیاتی ارزش افزوده نیز هستیم که هم اینک در کمیسیون اقتصادی دولت در حال بررسی است و به زودی تقدیم مجلس شورای اسلامی خواهد شد.

وی، شفاف سازی اطلاعات و داده ها را از دیگر ماموریت های سازمان امور مالیاتی برشمرد و گفت: در این باره نصب صندوق های مکانیزه فروش را به صورت جدی در دستور کار داریم.تقوی نژاد افزود: طرح جامع مالیاتی کشور از دیگر طرح هایی است که سازمان امور مالیاتی آن را پیگیری می کند و امیدواریم هرچه سریعتر به نتیجه برسد تا مردم آثار و برکات آن را ببینند.

** بررسی برون سپاری مالیات نقل و انتقال املاک به دفاتر رسمی

رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور با بیان اینکه قصد داریم بخشی از فعالیت های سازمان را برون سپاری کنیم، گفت: هم اکنون در حال بررسی برون سپاری مالیات نقل و انتقال املاک به دفاتر رسمی هستیم.
تقوی نژاد با بیان تاکید بر اینکه این سازمان در صدد اجرای کامل قوانین نظام مالیاتی برای همه مشمولان است، گفت: در این باره تاکید ما بر مالیات الکترونیک به دلیل شفافیت و نبود تبعیض بین همه صنوف و مشمولان مالیاتی است.
وی با بیان اینکه تبدیل دفاتر و اسناد سنتی و کاغذی به صورت الکترونیکی در دستور کار سازمان امور مالیاتی قرار دارد، افزود: نگهداری این اسناد به صورت الکترونیکی باعث شفافیت و سرعت در رسیدگی به مالیات اصناف و همچنین استفاده آنها از مشوق ها و معافیت های مالی می شود.
رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور با بیان اینکه قانون جدید اصلاح مالیات های مستقیم دارای ضمانت های اجرایی خوبی است، تصریح کرد: در این قانون برای کسانی که مالیات خود را ابراز نمی کنند و یا فرار مالیاتی دارند جریمه و برخورد کیفری پیش بینی شده است که تا حد زیادی می تواند جلوی این پدیده را بگیرد.
به گفته وی، براساس این قانون درآمدهای ناشی از فعالیت های اقتصادی بنیادها ، موسسه ها و آستان ها که در بخش های تولیدی، صنعتی ، تجاری و بازرگانی فعال هستند مانند سایر اشخاص حقیقی و حقوقی جامعه شامل مالیات خواهد بود و با اجرای این قانون شاهد گسترش چتر نظام مالیاتی بر این موسسه ها و افزایش رقابت سالم اقتصادی میان بنگاه های کشور خواهیم بود.

منبع

نظر شما چیست ؟

اولین نفری باشید که نظر می دهید !

هشدار برای
avatar
wpDiscuz
bigtheme