خانه / اخبار مالیاتی / دسته‌بندی نشده / جهت گیری نظام مالیاتی در سال۹۵ مبتنی بر اقتصاد مقاومتی از طریق عدالت و تعامل با مردم است

جهت گیری نظام مالیاتی در سال۹۵ مبتنی بر اقتصاد مقاومتی از طریق عدالت و تعامل با مردم است

تقوی نژاد

رئیس کل سازمان مالیاتی در نخستین جلسه شورای مدیران مالیاتی سراسر کشور گفت: در سالی که «اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل» به عنوان مهمترین سیاست و جهت گیری کشور اعلام شده، جهت گیری نظام مالیاتی در سال ۹۵، اقدام و عمل مبتنی بر عدالت و تعامل با مردم است.

آکسومی به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور مالیاتی، سیدکامل تقوی نژاد تاکید کرد: امسال این سازمان از همه توان خود برای اجرایی کردن طرح ها و برنامه های کلیدی نظام مالیاتی و به ویژه ایجاد فضای مبتنی بر عدالت و تعامل با مردم بهره خواهد برد.

وی افزود: با توجه به اینکه مقام معظم رهبری امسال را به نام «اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل» نامگذاری کرده اند، تحقق کامل درآمدهای مالیاتی پیش بینی شده به منظور قطع وابستگی بودجه به درآمدهای نفتی یک سیاست راهبردی به شمار می رود.

وی با بیان اینکه «اتکای کشور به درآمدهای پایدار مالیاتی»، یکی از محورهای مهم اقتصاد مقاومتی است، اظهار داشت: در لایحه برنامه ششم توسعه نیز پیش بینی شده، نسبت مالیات به تولید ناخالص داخلی تا پایان این برنامه به حدود ۱۱ درصد افزایش یابد؛ با تصویب این لایحه، عملا نخستین گام عملی برای تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی برداشته خواهد شد.

تقوی نژاد، با بیان اینکه یکی از مهمترین محورهای اقتصادی مقاومتی، قطع وابستگی بودجه کشور به نفت و اتکا به درآمدهای مالیاتی است، گفت: امسال از نخستین روز کاری تلاش می کنیم تا بتوانیم ۱۰۰ درصد درآمدهای پیش بینی شده را محقق کنیم.

رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور، در ادامه بر اجرا و پیاده سازی سریع طرح جامع مالیاتی تاکید و خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه طرح جامع مالیاتی یکی از مهمترین طرح های نظام مالیاتی است، با برنامه ریزی صورت گرفته در تلاشیم تا نیمه بهمن ماه امسال، این طرح را در ابعاد ملی اجرا کنیم.

وی با بیان اینکه اجرای اصلاحیه قانون مالیات های مستقیم از ابتدای امسال در دستور کار قرارگرفته است، گفت: رویکرد حاکم بر این قانون بر تسهیل مناسبات نظام مالیاتی با مردم و رضایت مندی مودیان مالیاتی استوار است و سازمان امور مالیاتی کشور نیز در تعامل با مردم نسبت به احقاق حقوق دولت اقدام می کند.

تقوی نژاد بر تقویت شناسایی مودیان جدید مالیاتی و پیشبرد طرح های مربوط به واحدیابی های دستی و مکانیزه تاکید و خاطرنشان کرد: مقابله با فرار مالیاتی و شناسایی مودیان جدید و خارج از تور مالیاتی نیز به نحو ویژه ای در دستور کار برنامه های سازمان قرار دارد.

وی همچنین از لایحه اصلاح قانون مالیات بر ارزش افزوده و لایحه نصب و راه اندازی صندوق مکانیزه فروش به عنوان دو برنامه مهم دیگر در این سازمان یاد کرد و گفت: این لوایح هم اکنون در کمیسیون اقتصادی دولت و مجلس در دست بررسی هستند و به محض تصویب مراحل اجرایی آنها آغاز خواهد شد.
منبع

نظر شما چیست ؟

اولین نفری باشید که نظر می دهید !

هشدار برای
avatar
wpDiscuz
bigtheme