خانه / مطالب و نکات مهم مالیاتی / مالیات بر حقوق / معافیت مالیات بر درآمد حقوق دو ماهه اول سال ۹۵ مطابق معافیت سال ۹۴ است

معافیت مالیات بر درآمد حقوق دو ماهه اول سال ۹۵ مطابق معافیت سال ۹۴ است

حقوق

قائم مقام سازمان امور مالیاتی کشور گفت: معافیت مالیات بر درآمد حقوق دو ماهه اول سال ۹۵ مطابق معافیت سال ۹۴ است.

به گزارش روز دوشنبه پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور مالیاتی کشور، «محمد قاسم پناهی» با بیان اینکه بر اساس ماده ۸۴ اصلاحیه جدید قانون مالیات های مستقیم، میزان معافیت مالیات بر درآمد سالانه مشمول مالیات حقوق از یک یا چند منبع، هر ساله در قانون بودجه سنواتی مشخص می شود، گفت: براساس ماده ۸۵ قانون یادشده، نرخ مالیات بر درآمد حقوق کارکنان دولتی و غیردولتی در سال ۱۳۹۵، مازاد بر میزان معافیت تا هفت برابر آن، مشمول مالیات سالانه ۱۰ درصد و نسبت به مازاد آن ۲۰ درصد است.

قائم مقام سازمان امور مالیاتی کشور خاطرنشان ساخت: بر اساس ماده ۸۶ این قانون، پرداخت کنندگان حقوق، هنگام هر پرداخت یا تخصیص آن مکلفند مالیات متعلق را طبق مقررات ماده ۸۵ این قانون محاسبه و کسر و تا پایان ماه بعد ضمن تسلیم فهرستی متضمن نام و نشانی دریافت کنندگان حقوق و میزان آن به اداره امور مالیاتی محل پرداخت و در ماه های بعد فقط تغییرات را صورت دهند.

وی با بیان اینکه براساس قانون دو دوازدهم بودجه سال ۹۵، دولت اجازه دارد در دو ماه ابتدایی سال ۹۵ مطابق احکام و جداول قانونی بودجه سال ۹۴ کل کشور و بر مبنای دو دوازدهم ارقام مصوب آن با رعایت سایر قوانین و مقررات عمل کند، گفت: بر این اساس، در فروردین و اردیبهشت ماه امسال، میزان معافیت مالیاتی حقوق مطابق معافیت سال ۱۳۹۴ خواهد بود.

براساس این گزارش، پس از تصویب قانون بودجه سال ۹۵، معافیت جدید مالیات بر درآمد حقوق سال ۹۵ و نیز چگونگی محاسبه و تعیین تکلیف معافیت دو ماه اول امسال اعلام خواهد شد.

پناهی اضافه کرد: با توجه به احکام قانونی بودجه سال ۹۴ کل کشور، سقف معافیت مالیاتی در دو ماه اول امسال، ماهانه ۱۱ میلیون و ۵۰۰ هزار ریال است.
منبع

نظر شما چیست ؟

اولین نفری باشید که نظر می دهید !

هشدار برای
avatar
wpDiscuz
bigtheme