خانه / اسلایدر / معاون وزیر اقتصاد و دارایی: طرح جامع نظام مالیاتی امسال اجرایی می شود

معاون وزیر اقتصاد و دارایی: طرح جامع نظام مالیاتی امسال اجرایی می شود

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت امور اقتصادی و دارایی گفت: طرح جامع نظام مالیاتی تا پایان سال جاری اجرا می شود.

آکسومی به نقل از روابط عمومی استانداری خراسان رضوی در روز دوشنبه، محمد شرفشاهی در دیدار با استاندار خراسان رضوی افزود: هدف از اجرای این طرح، که هم اکنون در چند استان به صورت آزمایشی به اجرا درآمده، شناسایی تمام مودیان و ایجاد فرآیند هماهنگ در جمع آوری مالیات است.

وی با اشاره به گستره وسیع حوزه عملکرد وزارت اقتصاد و دارایی در ۵۵ بخش اظهار کرد: لزوم اخذ نتایج مطلوب در سال جاری، منوط به جلوگیری از موازی کاری و هم افزایی بین دستگاهی است.
وی در این دیدار بر لزوم استفاده از ظرفیت های داخلی برای شکوفایی بخش های مختلف اقتصادی و ایجاد سامانه مشترک تبادل اقتصادی در کشور تاکید کرد.

استاندار خراسان رضوی نیز گفت: باید با هم افزایی تمام دستگاه ها، زمینه تحقق شعار سال و اجرایی شدن سیاست های اقتصاد مقاومتی با هدف بهبود وضعیت معیشتی مردم را فراهم کرد.
علیرضا رشیدیان افزود: خراسان رضوی در عرصه های مختلف صنعت، معدن، خدمات و گردشگری دارای ظرفیت های بی نظیری است که با برنامه ریزی صحیح و مدیریت عالمانه می توان سودآوری این بخش ها را بیش از پیش افزایش داد.

وی اظهار کرد: برای تحقق شعار امسال ضمن هم افزایی همه بخش ها باید از شعارزدگی پرهیز شود.وی با بیان اینکه بخش خصوصی یکی از فعالترین قسمت های اقتصاد خراسان رضوی است گفت: با حمایت از فعالیت تولید کنندگان و صنعتگران استان از طریق ارائه تسهیلات ارزان بانکی، می توان زمینه شکوفایی اقتصادی و ایجاد فرصت های اشتغال پایدار را فراهم ساخت.

استاندار خراسان رضوی بر لزوم احصای مشکلات موجود در شبکه مالیاتی استان تاکید کرد و افزود: با هوشمندسازی فرآیندهای اخذ مالیات و ایجاد انعطاف در نظام جمع آوری مالیات از واحدهای تولیدی فعال، می توان بستر رسیدن به اهداف بلندمدت توسعه ای استان را هموار کرد.

وی انتخاب مشهد به عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام در سال ۲۰۱۷ را فرصت مناسبی برای توسعه دیپلماسی کشور در عرصه عمومی با هدف توجه به جذب سرمایه از کشورهای مسلمان دانست و اظهار کرد: با مناسب سازی زیرساخت ها و ارتقای شرایط گردشگری می توان به بهبود وضعیت اقتصادی کشور و استان کمک کرد.

منبع

نظر شما چیست ؟

اولین نفری باشید که نظر می دهید !

هشدار برای
avatar
bigtheme