خانه / کارمندی / اخبار کارمندی / دو فوریت تمدید اجرای قانون مدیریت خدمات کشوری تصویب شد

دو فوریت تمدید اجرای قانون مدیریت خدمات کشوری تصویب شد

خدمات کشوری

نمایندگان مجلس شورای اسلامی با دو فوریت لایحه تمدید مدت اجرای آزمایشی قانون مدیریت خدمات کشوری موافقت کردند.

آکسومی به نقل از ایرنا، نمایندگان مجلس شورای اسلامی روز یکشنبه با ۱۳۱ رای موافق، ۲۹ رای مخالف و سه رای ممتنع از مجموع ۱۹۴ نماینده حاضر با دو فوریت لایحه تمدید مدت اجرای لایحه خدمات کشوری موافقت کردند.

حجت الاسلام و المسلمین سید محمد حسن ابوترابی فرد که ریاست ساعاتی از جلسه علنی را برعهده داشت، گفت: دو فوریت این لایحه امروز به رای نمایندگان گذاشته می شود، چون سه شنبه بودجه به اتمام خواهد رسید. اگر فردا ما این لایحه را در صحن مطرح می کردیم، نمایندگان باید چهارشنبه نیز به مجلس می آمدند اما همان سه شنبه به بررسی تمدید این لایحه خواهیم پرداخت.
ابوترابی همچنین درباره مدت زمان اجرای این لایحه گفت: درباره مدت زمان تمدید اجرای این لایحه در زمان برررسی بحث خواهیم کرد.

علی صالح معاون تقنینی سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور به عنوان نماینده دولت نیز گفت: اجرای آزمایشی قانون خدمات مدیریت کشوری در سال ۹۵ به اتمام می رسد. به همین دلیل دولت برای پرداخت حقوق کارکنان و اجرای نظام اداری احتیاج به تمدید این قانون دارد.

وی گفت: این قانون لازم است. چون دولت حقوق کارکنان خود را بر اساس قانون مدیریت خدمات کشوری پرداخت خواهد کرد.در نهایت نمایندگان با دوفوریت تمدید مهلت اجرای آزمایشی لایحه مدیرت خدمات کشوری موافقت کردند.

این لایحه به پیشنهاد سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور در جلسه ۲/۱۲/۱۳۹۴ هیئت وزیران به تصویب رسیده بود.بر اساس ماده واحده این لایحه، مدت اجرای آزمایشی قانون مدیریت خدمات کشوری – مصوب ۱۳۸۶- و اصلاحات بعدی آن تا پایان سال ۱۳۹۵ تمدید می شود.

دکتر حسن روحانی رییس جمهوری این لایحه را در تاریخ ۲۵/۱۲/۱۳۹۴ به مجلس شورای اسلامی تقدیم کرد.
قانون خدمات کشوری در هشتم مهرماه ۱۳۸۶ به تصویب رسید که مدت اجرای آزمایشی آن پنج سال تعیین شده بود. با پایان یافتن مدت اجرای این قانون،‌ نمایندگان مجلس شورای اسلامی در ۱۵ آبان ماه سال ۱۳۹۲ با لایحه تمدید مدت اجرای آزمایشی این قانون تا پایان سال ۱۳۹۳ موافقت کردند.

پس از آن نیز، قانون تمدید مدت اجرای آزمایشی قانون مدیریت خدمات کشوری به مدت یکسال در جلسه علنی یکشنبه بیستم اردیبهشت ماه ۱۳۹۴ مجلس شورای اسلامی تصویب و در تاریخ ۲۳/۲/۱۳۹۴ به تأیید شورای نگهبان رسیده و رئیس جمهوری آن را در تاریخ ۳/۳/۱۳۹۴ برای اجرا به سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور ابلاغ کرد.

منبع

نظر شما چیست ؟

اولین نفری باشید که نظر می دهید !

هشدار برای
avatar
wpDiscuz
bigtheme