خانه / اخبار مالیاتی / مالیات های مستقیم / تصویب شد :خرید و فروش ارز توسط بانک ها و صرافی های مجاز مشمول مالیات بر ارزش افزوده نمی شود

تصویب شد :خرید و فروش ارز توسط بانک ها و صرافی های مجاز مشمول مالیات بر ارزش افزوده نمی شود

بانکها

نمایندگان مجلس شورای اسلامی مصوب کردند که خرید و فروش ارز توسط بانک ها و صرافی های مجاز مشمول مالیات بر ارزش افزوده نمی شود.

به گزارش خبرنگار پارلمانی ایرنا، نمایندگان در ادامه جلسه علنی روز یکشنبه مجلس شورای اسلامی، مواد ۴۸، ۴۹ و ۵۰ لایحه تنظیم برخی از احکام برنامه های توسعه ای کشور را مصوب کردند.
بر اساس ماده ۴۸ این لایحه، چاپ و انتشار ایران‌چک بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران تحت نظارت هیأت نظارت اندوخته اسکناس موضوع ماده (۲۱) قانون پولی و بانکی کشور به پیشنهاد بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران و تصویب شورای پول و اعتبار ادامه می‌‌یابد.

در ماده ۴۹ این لایحه آمده است: واگذاری اراضی ملی و دولتی برای طرح های صنعتی که با تایید دستگاه صادرکننده مجوز، امکان استقرار در شهرک های صنعتی را ندارد، با رعایت سایر قوانین بلامانع است.

بر اساس ماده ۵۰ این لایحه که به تصویب مجلس رسید، سود و زیان ناشی از تسعیر دارایی‌‌ها و بدهی های ارزی بانک توسعه صادرات ایران، صندوق ضمانت صادرات ایران و شرکت‌‌ سرمایه‌‌گذاری خارجی ایران، مشمول مالیات با نرخ صفر است، سود تفاوت نرخ تسعیر ارز حاصل از صادرات از هرگونه مالیات معاف است و خرید و فروش ارز توسط بانک ها و صرافی‌های مجاز مشمول مالیات برارزش افزوده نمی شود.

نظر شما چیست ؟

اولین نفری باشید که نظر می دهید !

هشدار برای
avatar
wpDiscuz
bigtheme