خانه / اخبار مالیاتی / دسته‌بندی نشده / رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور: رسیدگی به تراکنش‌های بانکی مشکوک به پولشویی

رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور: رسیدگی به تراکنش‌های بانکی مشکوک به پولشویی

بانکها

رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور گفت: موضوع رسیدگی به تراکنش‌های بانکی مشکوک، با موضوع سرکشی به حساب‌های بانکی و سپرده های مردم متفاوت است.

آکسومی ، سید کامل تقوی نژاد رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور صبح امروز سه شنبه چهاردهم اردیبهشت ماه در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار داشت: براساس دستورالعمل جدیدی که اخیراً به ادارات کل امور مالیاتی ابلاغ شده، تراکنش‌های مشکوک بانکی از نظر منشأ مورد رسیدگی قرار می‌گیرد تا درآمدی بودن و یا غیر درآمدی بودن آن به منظور وصول مالیات متعلقه محرز شود.

وی تصریح کرد: در حال حاضر با تشکیل گروه های رسیدگی در ادارات کل امور مالیاتی سراسر کشور، اطلاعات تراکنش های بانکی به صورت متمرکز به ادارات اطلاعات و خدمات مالیاتی ارسال و مورد رسیدگی قرار می گیرد.رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور افزود: از آنجایی که تراکنش‌های بانکی واصله می‌تواند نتیجه معاملات و عملیات مشکوک به پولشویی باشد، بنابر مفاد دستورالعمل کشف معاملات و عملیات مشکوک و اعلام محرمانه گزارش به مراجع ذیربط حسب مورد الزامی خواهد بود.

وی خاطرنشان کرد: بر اساس این بخشنامه گردش حساب های مشکوکی که از مراجع مختلف نظارتی از جمله واحد مبارزه با پولشویی به دست سازمان مالیاتی برسد بررسی می کنیم. اگر آن پول منشا شفاف داشته باشند که مسئله ای ایجاد نخواهد شد. در غیراینصورت و درصورتی که منشا این پول ها ناشی از فعالیت های اقتصادی نباشد و یا کتمان درآمدی صورت گرفته باشد، این نوع حساب ها را بررسی می کنیم.

تقوی نژاد افزود:سازمان مالیاتی صرفا مجاز است از اطلاعات بانکی در امر تشخیص مالیات بهره برداری کند و در صورت تخلف ار سوی افراد بررسی کننده ،مطابق قانون برخورد خواهد شد.

نظر شما چیست ؟

اولین نفری باشید که نظر می دهید !

هشدار برای
avatar
wpDiscuz
bigtheme