خانه / اسلایدر / راه های جلوگیری از سوءاستفاده از کدهای اقتصادی تشریح شد

راه های جلوگیری از سوءاستفاده از کدهای اقتصادی تشریح شد

maliat

سازمان امور مالیاتی کشور در پاسخ به تذکر نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی درباره کدهای اقتصادی خواروبار فروشان اعلام کرد: تمهیدهای لازم برای جلوگیری از سوءاستفاده از این کدها اندیشیده شده است.

سازمان امور مالیاتی کشور در پاسخ به تذکر «عباس مقتدایی» نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی، درباره ضرورت دقیق تر شدن سازوکارهای اجرای ماده ۱۶۹ قانون مالیات های مستقیم و تمهید ضوابط برای جلوگیری از سوءاستفاده از کدهای اقتصادی صنف خواروبارفروشان اطلاعیه ای صادر کرد.

آکسومی به نقل از وزارت امور اقتصاد و دارایی، سازمان امور مالیاتی اعلام کرد: به استناد بند ۱-۳ دستورالعمل اجرایی بیست و هفتم دی ماه سال ۱۳۹۰ ماده ۱۶۹ مکرر قانون مالیات های مستقیم اصلاحیه مصوب بیست و هفتم بهمن سال ۱۳۸۰، همه اشخاص حقوقی و حقیقی بندهای ‘الف’ و ‘ب’ ماده ۹۵ قانون مالیات های مستقیم مکلفند از یکم فروردین ماه سال ۱۳۹۱ برای عرضه و فروش کالا و خدمات از صورتحساب فروش کالا به شرح فرم نمونه موضوع ماده ۱۶۹ مکرر قانون مالیات های مستقیم استفاده کنند و در صورتحساب های صادر شده، شماره اقتصادی خود را چاپ و شماره اقتصادی خریدار را درج کنند.

سازمان امور مالیاتی در این اطلاعیه افزود: همچنین وفق تبصره همین بند، اشخاص حقیقی و حقوقی موضوع این دستورالعمل مکلفند مادامی که برای آنها شماره اقتصادی صادر نشده است، از شماره ملی برای اشخاص حقیقی و شناسه ملی برای اشخاص حقوقی به جای شماره اقتصادی استفاده کنند.

سازمان امور مالیاتی تاکید کرد «نظر به اینکه شماره اقتصادی جدید برای هیچ یک از مودیان محترم مالیاتی صادر نشده است، اکنون همه مودیان حقیقی و حقوقی فاقد شماره اقتصادی حسب مورد از شماره ملی یا شناسه ملی خود برای ارسال اطلاعات استفاده می کنند که مرجع صدور هیچ کدام از این شماره ها سازمان امور مالیاتی کشور نیست».

منبع

نظر شما چیست ؟

اولین نفری باشید که نظر می دهید !

هشدار برای
avatar
wpDiscuz
bigtheme