خانه / اسلایدر / جرایم تاخیر در پرداخت مالیات حقوق فروردین ۹۵ بخشوده شد

جرایم تاخیر در پرداخت مالیات حقوق فروردین ۹۵ بخشوده شد

حقوق

رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور با صدور بخشنامه ای، از بخشودگی جرایم پرداخت مالیات حقوق فروردین امسال و مالیات قطعی موضوع تبصره ماده ۸۶ قانون مالیات های مستقیم و فهرست های مرتبط تا نوزدهم خردادماه خبر داد.

آکسومی ، به گزارش سازمان امور مالیاتی، «سیدکامل تقوی نژاد» در این بخشنامه، اداره های کل امور مالیاتی سراسر کشور را موظف کرد امکان برخورداری از بخشودگی ۱۰۰ درصد جرایم تاخیر در پرداخت مالیات حقوق و تسلیم فهرست دریافت کنندگان حقوق و وجوه موضوع تبصره ماده ۸۶ قانون مالیات های مستقیم اصلاحی مصوب سی و یکم تیرماه ۱۳۹۴ را فراهم کنند.

این امر در صورت درخواست کتبی مودیان مالیاتی رخ می دهد که پرداخت مالیات بر درآمد حقوق فروردین ماه ۱۳۹۵ و مالیات مقطوع موضوع تبصره بالا را به همراه فهرست دریافت کنندگان این وجوه وفق مقررات تا پایان روز نوزدهم خردادماه تسلیم کرده باشند.

در بخشی از این بخشنامه، رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور اختیار بخشودگی این جریمه ها را به مدیران کل امور مالیاتی تفویض کرد.این بخشنامه با توجه به اصلاح قانون مالیات های مستقیم، تغییر سامانه حقوق- دستمزد این سازمان، انطباق سیستم های نرم افزاری حقوق با ساختار جدید مالیاتی و بنا به اختیار حاصل از ماده ۱۹۱ قانون مالیات های مستقیم صادر شد.

بیست و هفتم اردیبهشت ماه نیز رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور گفت: جرایم بدهکارانی که تا پایان شهریور مالیات خود را بپردازند بخشوده می شود.

نظر شما چیست ؟

اولین نفری باشید که نظر می دهید !

هشدار برای
avatar
wpDiscuz
bigtheme