خانه / اخبار مالیاتی / دسته‌بندی نشده / روند سه‌ساله مالیات‌ستانی دولت در منابع مختلف مالیاتی + نمودار

روند سه‌ساله مالیات‌ستانی دولت در منابع مختلف مالیاتی + نمودار

نمودار رشد مالیات در سه سال اخیر

آکسومی به نقل از اقتصاد ، درآمد مالیات‌های مستقیم دولت در سال ۹۴ معادل ۴۳ هزار میلیارد و ۸۲۹ میلیون تومان و درآمد مالیات‌های غیرمستقیم ۴۴ هزار میلیارد و ۵۵۶ میلیون تومان بوده است. به عبارتی دولت در این سال در مجوع ۸۸ هزارمیلیارد و ۳۸۵ میلیون تومان درآمد مالیاتی داشته است.گزارش بانک مرکزی نشان می‌دهد درآمد مالیات مستقیم دولت در سال ۹۴ نسبت به سال ۹۳ ۱۹٫۶ درصد و مجموع مالیات‌های غیرمستقیم ۳٫۴ درصد افزایش داشته است.

مجموع مالیات‌های مستقیم دولت در سال ۹۴ حدود ۴۳ هزار میلیارد و ۸۲۹ میلیون تومان بوده است که در مقایسه با سال ۹۲ و ۹۳ روند افزایشی داشته است. اما گزارش بانک مرکزی نشان می‌دهد میزان افزایش مالیات‌های مستقیم در سال ۹۴ نسبت به ۹۳ کمتر از افزایش آن در سال ۹۳ به ۹۲ است. به عبارتی میزان مالیات‌های مستقیم در سال ۹۴ به ۹۳ حدود ۱۹٫۶ درصد افزایش یافته. این در حالی است که میزان مالیات ۹۳ به سال ۹۲ حدود ۲۹٫۳ درصد افزایش یافته بود.

همچنین این گزارش روند افزایش مالیات اشخاص حقوقی، مالیات بر درآمد و ثروت را نشان می‌دهد و گویای آن است که میزان این سه نوع مالیات مستقیم در سه سال مورد بررسی صعودی بوده است.روند مالیات بر واردات و مالیات بر کالاها و خدمات هم نشان‌دهنده روند صعودی مالیات‌ها در سه سال مورد بررسی است.

نظر شما چیست ؟

اولین نفری باشید که نظر می دهید !

هشدار برای
avatar
wpDiscuz
bigtheme