خانه / اسلایدر / اعلام فراخوان مشمولان مرحله هفتم اجرای نظام مالیات بر ارزش افزوده

اعلام فراخوان مشمولان مرحله هفتم اجرای نظام مالیات بر ارزش افزوده

VAT

معاون سازمان مالیاتی از فراخوان اشخاص حقوقی فعال در عرضه کالا و ارایه خدمات مشمول مالیات بر ارزش افزوده، برای ثبت نام و اجرای این قانون از ابتدای مهرماه خبر داد.

آکسومی به نقل از ایرنا، «علیرضا طاری بخش» گفت: کلیه اشخاص حقوقی فعال با هر حجم از فروش و یا درآمد از محل عرضه کالا و ارایه خدمات مشمول که به موجب فراخوان های قبلی برای اجرای قانون فراخوان نشده اند، در این مرحله مکلف به ثبت نام در نظام مالیات بر ارزش افزوده از هم اکنون و اجرای این قانون از ابتدای مهرماه سال جاری هستند.

وی یادآور شد: براساس اختیارات مقررات ماده ۱۸ قانون مالیات بر ارزش افزوده، فعالان اقتصادی عرضه کننده کالا و ارایه دهنده خدمات مشمول مرحله هفتم ثبت نام نظام مالیات بر ارزش افزوده برای آموزش و اجرای مقررات موضوع این قانون فراخوان شده اند.

این مقام مسوول ادامه داد: اشخاص حقوقی که بعد از تاریخ اجرای فراخوان نیز ایجاد، تاسیس و به ثبت می رسند و یا شروع به فعالیت می کنند، در صورت فعالیت با هر حجم از فروش و یا درآمد حاصل از کالا و خدمت، از اولین دوره مالیاتی بعد از شروع فعالیت مشمول اجرای این قانون می شوند.

معاون مالیات بر ارزش افزوده سازمان امور مالیاتی کشور تصریح کرد: فعالان اقتصادی که واجد شرایط مراحل اول تا ششم ثبت نام و اجرای قانون مالیات بر ارزش افزوده بوده اند، حتی در صورت انطباق با شرایط مشمولیت مرحله هفتم ثبت نام این نظام مالیاتی جزو مودیان مشمول مراحل قبلی ثبت نام و اجرای قانون محسوب و مکلف به اجرای مقررات از تاریخ شمول فراخوان مربوط، خواهند بود.

وی افزود: براساس ماده ۱۲ قانون مالیات بر ارزش افزوده، اشخاص حقوقی که در زمینه عرضه کالا و ارایه خدمات یا واردات محصولات کشاورزی فراوری نشده، دام و طیور زنده، آبزیان، زنبور عسل و نوغان، انواع کود، سم، بذر و نهال، آرد خبازی، نان، گوشت، قند، شکر، برنج، حبوبات و سویا، شیر، پنیر، روغن نباتی، شیرخشک کودکان، کتاب، مطبوعات، دفاتر تحریر و انواع کاغذ چاپ، تحریر و مطبوعات، انواع دارو و لوازم مصرفی درمانی و خدمات درمانی، خدمات حمل و نقل عمومی مسافری، فرش دستباف و خوراک دام و طیور فعالیت دارند، الزامی به ثبت نام در نظام مالیات بر ارزش افزوده ندارند.

طاری بخش در خصوص زمان اجرای قانون توسط گروه هفتم مشمولان فراخوان شده گفت: اشخاص حقوقی مشمول این فراخوان، از اول مهرماه سال جاری، مکلف به اجرای کلیه تکالیف مقرر در قانون از جمله وصول مالیات و عوارض ارزش افزوده از خریداران، ارایه اظهارنامه و واریز مالیات و عوارض بر ارزش افزوده به حساب های تعیین شده توسط سازمان امور مالیاتی کشور خواهند بود.

وی تاکید کرد: فعالان اقتصادی فراخوان شده از امروز می توانند با مراجعه به سامانه عملیات الکترونیکی مالیات بر ارزش افزوده به نشانی WWW.EVAT.IR نسبت به ثبت نام در این نظام مالیاتی اقدام تا مقدمات لازم از جمله آموزش و … برای اجرای قانون فراهم شود.

معاون مالیات بر ارزش افزوده سازمان امور مالیاتی یادآور شد: مودیان در صورت نیاز به آموزش قانون و مقررات مالیات بر ارزش افزوده، می توانند از طریق سامانه یاد شده یا مراجعه حضوری به ادارات کل امور مالیاتی استان و شهرستان ذیربط برای آموزش ثبت نام کنند، تا اقدام لازم برای آموزش آنها به صورت رایگان صورت گیرد.

نظر شما چیست ؟

اولین نفری باشید که نظر می دهید !

هشدار برای
avatar
bigtheme