خانه / اخبار مالیاتی / فرهنگ مالیاتی / آیت‌الله صافی گلپایگانی در دیدار با وزیر اقتصاد: نحوه هزینه کرد مالیات‌ها برای مردم تبیین شود

آیت‌الله صافی گلپایگانی در دیدار با وزیر اقتصاد: نحوه هزینه کرد مالیات‌ها برای مردم تبیین شود

IMAGE633999421153951250

یکی از مراجع تقلید گفت: باید نحوه هزینه کردن مالیات‌ها برای مردم مشخص و تبیین شود و در صورتی که این چنین عمل شود آحاد جامعه مالیات خود را پرداخت می‌کنند.

آکسومی به نقل از خبرگزاری فارس از قم، آیت‌الله لطف‌الله صافی گلپایگانی پیش از ظهر امروز در دیدار با وزیر اقتصاد و دارایی با تاکید بر ضرورت سامان دادن به وضعیت اقتصاد کشور اظهار کرد: در صورتی که وضعیت اقتصادی کشور درست شود مشکلات مذهبی و اجتماعی هم سامان خواهد گرفت.

وی افزود: امور اقتصادی باید به صورت شایسته و مناسب دنبال شود و کسانی که در این زمینه مسئول هستند باید به فکر منظم کردن این مسائل باشند تا سیاست‌های متفاوت و بی‌ثباتی را نداشته باشیم.

آیت‌الله صافی گلپایگانی با تاکید بر اینکه مدیران اقتصادی باید در این زمینه با دقت و حساب شده عمل کنند،‌ گفت: همه باید بدانند که در این دنیای خاکی جایی برای ماندن نیست و همه رفتنی هستند و هیچ کسی ماندگار نخواهد بود.

وی با اشاره به حساسیت خاصی که در زمینه اقتصادی وجود دارد، تصریح کرد: کسانی که عهده‌دار امور مالی مردم هستند باید همواره مراقب باشند که دستوارت دینی را عمل کنند زیرا اگر دستورات دینی عمل شود بسیاری از مشکلات برطرف می‌شود.

این مرجع تقلید ادامه داد: در راهبرد همه امور به ویژه امور اقتصادی باید دستوارت دینی را رعایت کنیم تا مشکلات در این زمینه برطرف شود و اجازه ندهیم هر کسی به هر روشی که خواست به آن عمل کند.

آیت‌الله صافی گلپایگانی در بخش دیگری از سخنان خویش با تاکید بر دریافت و مصرف مالیات‌ها به صورت مناسب گفت: مسئولان باید در نظر داشته باشند که مالیات‌ها را به صورت شایسته از مردم دریافت کنند و چگونگی هزینه کردن آن را نیز برای مردم مشخص و تبیین کنند و در صورتی که هزینه کرد مالیات‌ها برای مردم مشخص شود آحاد جامعه مالیات خود را پرداخت می‌کنند.

وی برگزاری برخی همایش‌هایی که برای برگزاری آن هزینه‌های گزافی خرج می‌شود را مورد توجه قرار داد و بیان کرد: برگزاری چنین مراسم‌هایی با این گونه هزینه‌های کلان شایسته نیست و همه این موارد پیش خدا حساب دارد.

این مرجع تقلید با بیان اینکه برگزار کنندگان چنین همایش‌هایی در محضر خداوند باید پاسخگو باشند، تصریح کرد: کسانی که چنین مراسم‌هایی را برگزار می کنند،مسئول هستند زیرا که هزینه‌های صرف شده متعلق به فقرا و ضعفا است که  به این شیوه هدر می‌رود.

آیت‌الله صافی برخی مشکلات جامعه را مورد توجه قرار داد و گفت: این مشکلات به خودی خود برطرف نمی‌شود و کسی هم در این رابطه سخنی به زبان نمی‌آورد و ما می‌بینیم که برخی کشورهای دنیا حتی اگر در برخی مسائل ضعفی دارند ولی وضعیت اقتصادی ایشان منظم و مرتب است.

وی با تاکید بر اینکه ما باید با مدیریت مناسب و پیروی از احکام الهی به تنظیم وضعیت اقتصادی کشور بپردازیم، متذکر شد: برای مسلمانان شایسته نیست که مقید نباشند و نتوانند با مدیریت خوب به مسائل و مشکلات اقتصادی پیروز شوند.

این مرجع تقلید،حدیثی از امام صادق(ع) را مورد اشاره قرار داد و گفت: معیشت از مسائل مهمی است که همه آحاد جامعه باید به آن توجه کنند ولی باید در وضعیت کنونی با صبر و تامل مقابل این مشکلات ایستادگی کرد.

آیت‌الله صافی گلپایگانی با تاکید بر اینکه همه اقشار جامعه باید حساب دخل و خرج خود را داشته باشند خاطرنشان کرد: اگر همه مردم جامعه حساب هزینه‌های زندگی خود را در نظر داشته باشند، می‌توانند بر مشکلات پیروز شوند.

نظر شما چیست ؟

اولین نفری باشید که نظر می دهید !

هشدار برای
avatar
wpDiscuz
bigtheme