خانه / اسلایدر / توضیحات تقوی نژاد در خصوص مالیات فیش های نجومی، سپرده های بانکی و واحدهای مسکونی خالی

توضیحات تقوی نژاد در خصوص مالیات فیش های نجومی، سپرده های بانکی و واحدهای مسکونی خالی

تقوی نژاد

آکسومی ، معاون وزیر اقتصاد در پاسخ به پرسشی درباره فیش های حقوقی نجومی گفت: تا سقف ۱۳ میلیون و ۵۰۰ هزار ریال حقوق ماهیانه معاف از مالیات است؛ تا هفت برابر آن با نرخ ۱۰ درصد و مازاد بر هفت برابر با نرخ ۲۰ درصد باید مالیات دهند.

وی یادآوری کرد هر نوع پرداخت در کشور مشمول مالیات است و افزود: امسال مالیات علی الحساب چهار درصدی از پیمانکاران اخذ نمی شود و همچنین هر گونه صادرات از کشور از پرداخت مالیات معاف است.

این مسئول اعلام کرد هنوز در ایران سپرده نزد بانک ها مشمول مالیات نشده است، و گفت: تاکنون ۲۰ کشور هدف برای این موضوع مورد بررسی و مطالعه قرار گرفتند که در ۱۷ درصد موارد از سود سپرده های افراد مالیات اخذ می کردند اما این مساله در ایران در دست بررسی است.

تقوی نژاد اضافه کرد: مالیات بر واحدهای مسکونی خالی پس از راه اندازی سامانه ملی املاک و اسکان کشور توسط وزارت راه و شهرسازی گرفته می شود.

وی اعلام کرد واحدهای مسکونی در شهرهای دارای بیش از ۱۰۰ هزار نفر جمعیت مشمول مالیات می شوند و گفت: برای هر واحد مسکونی خالی از سکنه از سال دوم ثبت در این سامانه ۵۰ درصد، از سال سوم صد درصد و از سال چهارم ۱٫۵ برابر مالیات متعلقه تعیین شده است.

نظر شما چیست ؟

اولین نفری باشید که نظر می دهید !

هشدار برای
avatar
bigtheme