خانه / اخبار مالیاتی / دسته‌بندی نشده / ترامپ طرح مالیاتیش را موجب کاهش راه های فرار مالیاتی دانست

ترامپ طرح مالیاتیش را موجب کاهش راه های فرار مالیاتی دانست

%d8%af%d9%88%d9%86%d8%a7%d9%84%d8%af-%d8%aa%d8%b1%d8%a7%d9%85%d9%be

‘دونالد ترامپ’ نامزد جمهوریخواهان در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا ضمن عقب نشینی از طرح ۱۰ تریلیون دلاری اولیه اش، از طرح ۴٫۴ تریلیون دلاری خود در زمینه کاهش مالیات پرده برداشت و گفت، طبق این طرح باعث کاهش راه های فرار مالیاتی خواهد شد.

آکسومی به نقل از ایرنا، ترامپ روز پنجشنبه در نیویورک به تشریح جزییات این طرح پرداخت که نرخ مالیات افراد را از میزان فعلی ۳۹٫۶ درصد به ۳۳ درصد کاهش خواهد داد.
به گفته ترامپ، این طرح موجب کاهش راه های فرار مالیاتی و سریعتر شدن روند رشد اقتصادی خواهد شد.
نامزد جمهوریخواهان در انتخابات آمریکا همچنین از طرح ‘پنی پلن’ برای کاهش هزینه های فدرال گفت و افزود، مالیات برنامه های غیردفاعی دولت را سالانه یک درصد کاهش خواهد داد اما، برنامه هایی مانند امنیت اجتماعی و بهداشت در برابر هرگونه کاهشی مصون هستند.
طرح مالیاتی ترامپ که پایه آن در سپتامبر گذشته گذاشته شد، از سوی دمکرات ها و جمهوریخواهان مورد انتقاد قرار گرفته است و ‘هیلاری کلینتون’ رقیب دمکرات وی ضمن محکوم کردن این طرح، گفت که باعث ایجاد ثروت زیاد و نادیده گرفتن طبقه کارگر می شود.
در حالیکه برخی اقتصاددانان هم فرضیاتی که این طرح بر آنها بنا شده است را زیر سوال بردند، ترامپ می گوید، این طرح باعث ایجاد کار برای ۲۵ میلیون نفر در طول یک دهه خواهد شد.

نظر شما چیست ؟

اولین نفری باشید که نظر می دهید !

هشدار برای
avatar
bigtheme