خانه / اخبار مالیاتی / مالیات های غیر مستقیم / ناظر مجلس در نحوه اجرای قانون مالیات بر ارزش افزوده انتخاب شد

ناظر مجلس در نحوه اجرای قانون مالیات بر ارزش افزوده انتخاب شد

Stacks of coins with the letters VAT isolated on white background

شهاب نادری نماینده مردم پاوه در مجلس شورای اسلامی با رأی نمایندگان به عنوان عضو ناظر در هیات نظارت بر اجرای ماده ۳۷ قانون مالیات بر ارزش افزوده انتخاب شد.

آکسومی به نقل از خبرنگار پارلمانی ایرنا، نمایندگان در جلسه علنی روز یکشنبه مجلس شورای اسلامی با ۱۳۴ رای از مجموع ۱۷۳ رای ماخوذه شهاب نادری نماینده پاوه را به عنوان ناظر در نحوه اجرای ماده ۳۷ قانون مالیات بر ارزش افزوده تعیین کردند.

براساس ماده ۳۷ قانون مالیات بر ارزش افزوده ، یک در هزار از وجوهی که بابت مالیات، عوارض و جرائم متعلق موضوع این قانون وصول می گردد، در حساب مخصوصی در خزانه به نام سازمان امور مالیاتی کشور واریز می شود و معادل آن از محل اعتباری که در قوانین بودجه سنواتی منظور می شود، در اختیار سازمان مزبور قرار خواهد گرفت تا برای آموزش، تشویق و جایزه به مصرف کنندگان و مؤدیان هزینه شود.

وجوه پرداختی به استناد این بند از شمول مالیات و کلیه مقررات مغایر مستثنی است.
یک نفر از اعضاء کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با تصویب مجلس شورای اسلامی به عنوان ناظر بر اقدامات سازمان امور مالیاتی کشور در این مورد تعیین می شود.
وزارت امور اقتصادی و دارایی موظف است سالانه گزارشی از میزان و نحوه توزیع وجوه موضوع این ماده بین مصرف کنندگان و مؤدیان را به کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی تقدیم کند.
خبرنگار: حمید شهریاری – انتشار دهنده: کتایون لامع زاده

نظر شما چیست ؟

اولین نفری باشید که نظر می دهید !

هشدار برای
avatar
bigtheme