خانه / اخبار مالیاتی / اخبار مالیاتی استانها / تقوی نژاد : وضعیت معیشت همکاران می باید مورد توجه قرار گیرد /اخلاق و رفتار مناسب، حرف اول سازمان امور مالیاتی است

تقوی نژاد : وضعیت معیشت همکاران می باید مورد توجه قرار گیرد /اخلاق و رفتار مناسب، حرف اول سازمان امور مالیاتی است

تقوی نژاد

رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور در بازدید از اداره کل امور مالیاتی استان کرمانشاه تاکید کرد: اخلاق نیک و رفتار مناسب، حرف اول سازمان امور مالیاتی است.

آکسومی به نقل از پرتال سازمان امور مالیاتی، سید کامل تقوی نژاد، امروز شنبه اول آبان ماه، پس از گفتگو با دکتر شهاب نادری و عبدالرضا مصری، نمایندگان استان کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی و همچنین دیدار با اعضای اتاق بازرگانی، صنایع،معادن و کشاورزی و نمایندگان اصناف کرمانشاه، از اداره کل امور مالیاتی این استان بازدید کرد.

وی با تقدیر از تلاش مدیران و کارکنان این اداره کل در اجرای طرح ها و برنامه های سازمان گفت: همکاران خانواده نظام مالیاتی باید به دستگاه خود افتخار کنند و با آگاهی از اهداف و استراتژی های سازمان، گام های موثری در جهت پیشرفت و تعالی نظام مالیاتی بردارند.

تقوی نژاد با بیان اینکه ما باید تلاش کنیم تا جایگاه و تراز نظام مالیاتی را در ذهن مردم ارتقا ببخشیم، گفت: برای تحقق این هدف باید سلامت نظام اداری را متحول کرده و برای مردم جا بیندازیم که سازمان امور مالیاتی، یک سازمان کارآمد و بهره مند از همکارانی خدوم و پاکدست است و اخلاق نیک و رفتار مناسب، حرف اول در این سازمان را می زند.

وی ادامه داد: مالیات بیت المال و حق الناس است و باید با تمام توان از آن حفاظت و حراست کنیم و با هر گونه تخلفی چه کوچک و بزرگ، برخوردی شدید و قاطع داشته باشیم.

رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور، با بیان اینکه ما باید هزینه معنوی تخلف در سازمان را بالا ببریم، گفت: با کسی که حیثیت و آبروی سازمان را خدشه دار می سازد، با جدیت و قاطعیت برخورد خواهیم کرد.

وی با اشاره به اینکه وضعیت معیشت همکاران می باید مورد توجه قرار گیرد، گفت: این موضوع تنها خواسته من از هیات دولت بوده و به جد پیگیر اجرایی کردن آن می باشم.

تقوی نژاد، در ادامه خواستار رفتار مناسب و در شأن مردم از سوی کارکنان مالیاتی شد و گفت: تنها با تعامل و اعتماد به مردم است که خواهیم توانست اعتماد مردم را جلب کنیم و متقابلا مردم نیز جواب اعتماد ما را خواهند داد و هیچ یک از همکاران ما حق برخورد دور از شأن با مودیان را ندارد.

وی خطاب به همکاران خانواده نظام مالیاتی گفت: شما سربازانی قابل اتکا و صاحب ابتکار هستید و تلاش بی وقفه و صبوری و بردباری شما و خانواده های گرامی تان بسیار قابل تقدیر است.

رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور، با تاکید بر اینکه جدیت ما در کار بر اعتماد مردم به نظام مالیاتی موثر است، عنوان داشت: ما به مودیان قول داده ایم که اوراق قطعی را در موعد مقرر صادر خواهیم کرد و همه همکاران باید اهتمام ویژه برای تحقق این اقدام را به کار بندند و هیچ کوتاهی و قصوری در این رابطه پذیرفتنی نیست.

وی در ادامه خواستار احترام بیش از پیش به مودیان شد و تصریح کرد: مودی مداری، یک اصل کلیدی در نظام مالیاتی است کارکنان سازمان باید در کمال احترام و با رعایت قوانین با مودیان رفتار کنند تا حقی از کسی ضایع نگردد .

تقوی نژاد افزود: اجرای عدالت مالیاتی مهمترین سیاست این سازمان است و همه باید در تمامی مراحل کار از تشخیص تا وصول مالیات، این موضوع را سرلوحه کار قرار دهیم.

وی با بیان اینکه مالیات در کشورهای توسعه یافته از اهمیت بالایی برخوردار است، گفت: همکاران ما می باید با جدیت با پدیده فرار مالیاتی برخورد کنند؛ چرا که هر گامی که در این راستا برداشته می شود در جهت کمک به رشد و توسعه کشور است.

رئیس کل سازمان موضوع آموزش را بسیار حیاتی برشمرد و گفت: همکاران سازمان باید چه در رابطه با مهارت و دانش تخصصی مرتبط با رشته شغلی و چه در رابطه با سلامت کاری، دوره های آموزشی را طی کنند و همچنین سازمان می باید برای آگاهی مودیان از تکالیف و حقوق قانونی شان، برنامه های آموزشی را به اجرا درآورد تا دانش مالیاتی مردم ارتقا یابد که این امر باعث افزایش تمکین مودیان مالیاتی خواهد شد.

وی در خاتمه خواستار توجه بیش از پیش همکاران مالیاتی به مفاد اصلاحیه قانون مالیات ها و اجرای دقیق و مطلوب آن به منظور بهره مندی مودیان از مشوق ها و تسهیلات جدید مالیاتی شد.

نظر شما چیست ؟

اولین نفری باشید که نظر می دهید !

هشدار برای
avatar
bigtheme