خانه / اخبار مالیاتی / اخبار مالیاتی استانها / تقوی نژاد : تامین معیشت همکاران از اولویت های مهم سازمان است /سلامت اداری، اصل نخست سازمان امور مالیاتی است

تقوی نژاد : تامین معیشت همکاران از اولویت های مهم سازمان است /سلامت اداری، اصل نخست سازمان امور مالیاتی است

سیدکامل تقوی نژاد

رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور در بازدید از اداره کل امور مالیاتی استان قزوین تاکید کرد: سلامت اداری اصل نخست سازمان امور مالیاتی کشور و پیش شرط اعتمادآفرینی در جامعه است.

آکسومی به نقل از پرتال سازمان امور مالیاتی ، سید کامل تقوی نژاد، امروز شنبه هشتم آبان ماه، پس از حضور در نشست شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان قزوین، از اداره کل امور مالیاتی این استان بازدید کرد.

رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور، با تقدیر از تلاش مدیران و کارکنان این اداره کل در اجرای طرح ها و برنامه های سازمان گفت: همکاران خانواده نظام مالیاتی باید به دستگاه خود افتخار کنند و تلاش نمایند تا شأن و جایگاه این دستگاه به عنوان یک سازمان پاسخگو و سالم به مردم معرفی شود.

تقوی نژاد با بیان اینکه ما باید به کار در این سازمان افتخار کنیم، گفت: جایگاه نظام مالیاتی در حاکمیت کشور جایگاه ویژه ای است؛ به ویژه از آن جهت که نوع رفتار و عملکرد ما بر میزان اعتماد مردم به دولت و همچنین رضایت مندی ایشان تاثیرگذار است.

وی تاکید کرد: در سالی که به «اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل» نامگذاری شده، اتکا به درآمدهای مالیاتی و قطع وابستگی به نفت باید در عمل انجام گیرد و به همت کارکنان خدوم، سالم و پاکدست نظام مالیاتی، گام بزرگی در جهت شکوفایی اقتصاد کشور برداریم.

رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور ارتقای فرهنگ مالیاتی در جامعه را نیز بسیار مهم و حیاتی برشمرد و خاطرنشان کرد: مالیات هم حق الناس است و هم حق ا… و ما باید تلاش کنیم تا به شیوه های کارآمد موثر، ضرورت پرداخت مالیات را برای مردم تبیین کنیم.

وی عنوان داشت: درآمدهای مالیاتی صرف هزینه هایی همچون ایجاد امنیت، بهداشت و درمان، آموزش و عمران و آبادانی شهرها می شود که البته باید اقدامات موثری برای آگاهی مردم از موارد مصرف و هزینه کرد مالیات انجام گیرد.

رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور افزود: تنها در سال گذشته، رقمی معادل ۱۴ هزار میلیارد تومان به حساب شهرداری ها و دهیاری ها از محل عوارض ارزش افزوده واریز شده و همچنین یک درصد از سهم مالیات بر ارزش افزوده نیز مطابق قانون به بخش سلامت اختصاص یافته است.

تقوی نژاد در ادامه خواستار تشخیص صحیح و عادلانه مالیات از سوی همکاران مالیاتی شود و گفت: ما باید در عین حالی که از فرار مالیاتی جلوگیری می کنیم، به هر قیمتی مالیات را وصول نکنیم و دغدغه های مردم را نیز در نظر بگیریم.

رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور اضافه کرد: کارکنان نظام مالیاتی هم باید در خدمت دولت و هم در خدمت مردم باشند و کار مردم را راه‏اندازی و راهگشایی نمایند و احترام به مودیان را در دستور کار خود قرار دهند.

وی در ادامه، اصلاحیه جدید قانون مالیات های مستقیم را حاوی رویکردها و نکات مهمی دانست که از آن جمله می توان به رویکرد اعتماد به مردم، حرکت به سمت عدالت مالیاتی و شفافیت هر چه بیشتر اطلاعات اقتصادی برشمرد و گفت: ما هر جا که به مردم اعتماد کرده ایم نتیجه آن را دیده ایم و امسال هم بابت تفاهمی که با اصناف داشتیم، هم از جهت تعداد اظهارنامه و هم از جهت حجم مالیات وصولی، عملکرد خوبی داشتیم.

تقوی نژاد با اشاره به اینکه برای وصول عادلانه مالیات باید اطلاعات دقیق و صحیحی وجود داشته باشد، گفت: اجرای طرح جامع مالیاتی به ما کمک خواهد کرد تا بتوانیم به سمت تشخیص عادلانه مالیات حرکت کنیم و براساس اسناد و مدارک مودی مالیات وصول نماییم. وی با بیان اینکه مهمترین سیاست دولت در مقطع فعلی، کمک به رشد و رونق اقتصادی و ایجاد اشتغال در جامعه است، تصریح کرد: ما باید از اختیارات قانونی خود برای تحقق این سیاست بهترین استفاده را بکنیم که از جمله این اختیارات، تقسیط مالیات و بخشودگی جرایم قابل بخشش است.

رئیس کل سازمان امور مالیاتی در خاتمه تامین معیشت همکاران را از اولویت های مهم سازمان برشمرد و گفت: در کنار توجه به معیشت و حقوق همکاران، آموزش را نیز باید با جدیت به پیش ببریم.

نظر شما چیست ؟

اولین نفری باشید که نظر می دهید !

هشدار برای
avatar
bigtheme