خانه / اسلایدر / توجه ویژه به مالیات بر طلا و همچنین خرید و فروش کشمش در اصلاحیه‌ قانون مالیات بر ارزش افزوده

توجه ویژه به مالیات بر طلا و همچنین خرید و فروش کشمش در اصلاحیه‌ قانون مالیات بر ارزش افزوده

Stacks of coins with the letters VAT isolated on white background

به گزارش خبرگزاری فارس از قزوین، محمد مسیحی معاون مالیات بر ارزش افزوده سازمان امور مالیاتی کشور در جلسه شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی استان قزوین که ظهر روز ۸ آبان ۱۳۹۵ برگزار شد، اظهار داشت:

گواهینامه مالیات بر ارزش افزوده در حال حاضر مدت زمان یک ساله دارد البته این مدت زمان برای مؤدیان مالیاتی است که به سازمان امور مالیاتی کشور بدهکار نیستند.

مسیحی ادامه داد: مؤدیان مالیاتی که به سازمان امور مالیاتی بدهکار هستند، می‌توانند از اداره‌کل امور مالیاتی استان محل سکونت خود گواهینامه‌ای سه ماهه دریافت کنند.

وی با اشاره به مالیات قابل پرداخت از سوی هتل‌داران عنوان کرد: قبل از تصویب قانون مالیات بر ارزش افزوده وضعیت پرداخت مالیات از سوی هتل‌ها به گونه‌ای بود که باید نرخ دو درصد عوارض را هم پرداخت می‌کردند اما اجرای مالیات بر ارزش افزوده فرصت خوبی برای هتل‌داران است.

معاون مالیات بر ارزش افزوده سازمان امور مالیاتی کشور تصریح کرد: در قانون مالیات بر ارزش افزوده بحث پرداخت عوارض از سوی هتل‌داران حذف شده و بار مالی این قانون بر فعالان اقتصادی تحمیل نمی‌شود بلکه بر عهده مصرف‌کنندگان خدمات هتل‌ها است.

مسیحی با اشاره به اصلاحاتی که در زمینه مالیات بر طلا در حال انجام است، خاطرنشان کرد: در اصلاحیه‌ قانون مالیات بر ارزش افزوده که در حال حاضر در اختیار مجلس شورای اسلامی قرار گرفته تا مصوب شود، نرخ طلا ۵۰ درصد نرخ حقوقی دیده شده است.

وی گفت : در خصوص مالیات بر کشمش هم اگر فرآیند خشک کردن را اصلاح کنیم، مشکل فعالان اقتصادی بخش کشاورزی استان قزوین که در زمینه خرید و فروش کشمش و صادرات آن فعالیت می‌کنند، حل می‌شود.

منبع :فارس

نظر شما چیست ؟

اولین نفری باشید که نظر می دهید !

هشدار برای
avatar
bigtheme