خانه / کارمندی / اخبار کارمندی / جنگ مدیران دستگاه های اجرایی برای جذب اعتبارات

جنگ مدیران دستگاه های اجرایی برای جذب اعتبارات

%d8%b1%d8%ad%d9%85%d8%a7%d9%86%db%8c

آکسومی به نقل از مهر ، عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور پنج شنبه شب در نشست مشترک شورای توسعه و ستاد اقتصاد مقاومتی استان کردستان که در سالن شهدای دولت استانداری تشکیل شد، گفت: سیستم برنامه متمرکزکشور ما این است که باید برای جذب پول و اعتبارات ملی جنگید لذا استاندارکردستان باید تکلیف مدیران دستگاه های اجرایی را برای دریافت منابع ملی مشخص کند.

توسعه محور امنیت و وحدت است و این مهم باید مدنظر همه مدیران و دست اندرکاران قرار گیرد.
وی مهمترین عامل عقب ماندگی کردستان وسایر استان های مرزی را مربوط به موضوع امنیت ذکر کرد و اظهارداشت: خوشبختانه اکنون استان کردستان در شرایط مطلوب امنیتی قرار دارد و باید همه در راستای تقویت و حفظ آن تلاش کنیم و به هیچ وجه اجازه ندهیم خدشه ای بر آن وارد شود.

وزیرکشور با بیان اینکه مهمترین عامل امنیت وجود وحدت و انسجام داخلی است، ادامه داد: هرجا با آسیب امنیتی مواجه شدیم یکی از دلایل اصلی آن اختلافات و نبود وحدت و انسجام داخلی بوده است.

رحمانی فضلی یکی از وظایف اصلی دولت را برقرای توسعه و وحدت خواند و بیان کرد: توسعه محور امنیت و وحدت است و این مهم باید مدنظر همه مدیران و دست اندرکاران قرار گیرد.

وی در ارتباط با اقتصاد مقاومتی اظهارداشت: اقتصاد مقاومتی ظرفیت مطلوبی برای کشور به ویژه مناطق مرزی و کمتر توسعه یافته ایجاد می کند و اراده اجرای آن هم در دولت تدبیر و امید وجود دارد. مهمترین محور اقتصاد مقاومتی مردمی شدن آن است لذا مدیران باید برای مدیریت مشارکتی و گفتمان سازی اقدام به طراحی و برنامه ریزی کنند.

وزیر کشور موقعیت جغرافیایی و مرزی بودن کردستان و گردشگری آن را از مهمترین ظرفیت های این استان ذکر کرد و افزود: توسعه گردشگری تقویت امنیت و انسجام ملی را به دنبال دارد لذا باید در جذب سرمایه گذاران در این حوزه اقدامات و تلاش مضاعف صورت گیرد چراکه زمینه آن در این استان فراهم است.

استان های خوزستان، کردستان و سیستان بلوچستان به عنوان استان های ویژه و خاص در راستای تدوین سند مذکور مدنظر قرار گرفته اند.
وی وجود بازارچه های مرزی و منطقه آزاد را موتور محرکه ی توسعه کردستان خواند و بیان کرد: منطقه آزاد بار دیگر در مجلس مطرح و تصویب خواهد شد لذا از همین الان باید سرمایه گذاران را به سرمایه گذاری در این استان تشویق و ترغیب کنیم.

وزیر کشور عنوان کرد: دولت با شرایط کنونی هزینه های جاری کشور توانایی سرمایه گذاری را در استان ها ندارد بنابراین نیاز به جذب سرمایه گذران داخلی وخارجی داریم. مدیران باید از گفتمان سرمایه گذاری در استان کردستان حمایت کنند.

وی در خصوص تامین منابع مالی هم گفت: معتقدم نوع برنامه ریزی و بودجه ریزی و نظام بانکی ما باعث ایجاد عدم تعادل شده است و باید تغییر کند.برای تامین منابع بودجه عمومی نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی باید فعالیت بیشتری داشته باشند و مدیران دستگاه های اجرایی استان هم سهم مطلوبی از اعتبارات ملی را جذب کنند.

رحمانی فضلی اضافه کرد: سیستم برنامه متمرکز ما این است که باید بجنگید تا پول و اعتباری برای استان جذب کنید لذا استاندار باید تکلیف مدیران دستگاه های اجرایی را برای دریافت منابع ملی مشخص کند.

وی بر ایجاد وراه اندازی صندوق توسعه و حمایتی تولید واشتغالزایی در روستاها وشهرهای کشور تاکید کرد و گفت: با راه اندازی این صندوق قسمت زیادی از مشکلات تولیدی و اشتغالزایی برطرف خواهد شد.مهر.

نظر شما چیست ؟

اولین نفری باشید که نظر می دهید !

هشدار برای
avatar
bigtheme