خانه / کارمندی / اخبار کارمندی / در سازمان امور مالیاتی کشور برگزار شد: دوره آموزشی قانون و مقررات رسیدگی به تخلفات اداری

در سازمان امور مالیاتی کشور برگزار شد: دوره آموزشی قانون و مقررات رسیدگی به تخلفات اداری

%d8%aa%d8%ae%d9%84%d9%81%d8%a7%d8%aa-%d8%a7%d8%af%d8%a7%d8%b1%db%8c

دوره آموزشی قانون و مقررات رسیدگی به تخلفات اداری روز شنبه ۲۲ آبانماه با حضور دبیر هیات عالی نظارت ریاست جمهوری، معاون دبیر هیات عالی نظارت ریاست جمهوری، معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان امور مالیاتی کشور، مدیرکل دفتر ارزیابی عملکرد و هماهنگی هیا‏ت‏های رسیدگی به تخلفات اداری و اعضای هیات‏های رسیدگی به تخلفات اداری کارکنان سازمان امور مالیاتی کشور برگزار شد.

آکسومی به نقل ار پرتال سازمان امور مالیاتی، دکتر خرازی، دبیر هیات عالی نظارت ریاست جمهوری و رئیس امور اخلاق اداری و صیانت از حقوق مردم، با اشاره به استقلال هیات رسیدگی به تخلفات اداری سازمان امور مالیاتی کشور از وزارت امور اقتصادی و دارایی گفت: باتوجه به ارتباط تنگاتنگ سازمان مالیاتی با مردم و جایگاه حساس این سازمان، ضرورت دارد با بهره‏ گیری از مباحث کارشناسی این کارگاه و استفاده مطلوب از ظرفیت‏های قانون و مقررات رسیدگی به تخلفات اداری، در اجرای هر چه بهتر اهداف و وظایف محوله گام برداشت.

وی با اشاره به اینکه برقراری انضباط سازمانی و ارتقای سلامت اداری دو هدف اصلی و بنیادین نظام رسیدگی به تخلفات اداری است، تاکید کرد: با رعایت عدالت و انصاف در رسیدگی ها و صدور رای و بررسی علل و ریشه‏های وقوع تخلف، باید ریشه تخلف اداری را خشکاند.

محمدابراهیم طریقت، معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان امور مالیاتی کشور نیز در این کارگاه آموزشی، استقرار هیات‏های رسیدگی به تخلفات اداری در سازمان امور مالیاتی کشور را یکی از قابلیت‏های مهم در ارائه خدمات شایسته به مردم دانست و گفت: این امر موجب سالم سازی محیط اداری، جلوگیری از بروز فساد و نهایتا منجر به اصلاح امور می شود.

در ادامه این کارگاه آموزشی یک روزه، دکتر خانزاده، معاون دبیر هیات عالی نظارت ریاست جمهوری و دکتر عرفان از اساتید دانشگاه در جلسات جداگانه ای قوانین و مقررات رسیدگی به تخلفات اداری را تشریح نمودند. در خاتمه با مشارکت اعضای حاضر، مسائل و مشکلات مرتبط با این موضوع مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

نظر شما چیست ؟

اولین نفری باشید که نظر می دهید !

هشدار برای
avatar
bigtheme