خانه / کارمندی / آیا معلمان مشمول کاهش ساعت کار زنان دارای شرایط خاص هستند؟

آیا معلمان مشمول کاهش ساعت کار زنان دارای شرایط خاص هستند؟

آیا معلمان مشمول کاهش ساعت کار زنان دارای شرایط خاص هستند؟ : مهناز احمدی مدیر کل بانوان آموزش و پرورش گفت: کاهش ساعت کار بانوان دارای شرایط خاص در آموزش و پرورش از ۴۶ ساعت به ۳۶ ساعت تغییر پیدا خواهد کرد.

پس از بررسی مدارک و تأیید مراجع ذیصلاح و گزارش آن به امور اداری بانوان متقاضی مشمول کاهش ساعت کاری می‌شوند البته این موضوع صرفاً شامل حال کادر اداری می‌شود و معلمان را در برنمی‌گیرد.

در خصوص ابلاغ بخشنامه کاهش ساعت کاری بانوان شاغل دارای شرایط خاص درآموزش‌ و پرورش اظهار کرد:‌ بخشنامه مربوطه به ادارات کل آموزش‌وپرورش ابلاغ شده است و بانوانی که مشمول این شرایط می‌شوند باید با مراجعه به ادارات و ارائه مدارک مربوطه درخواست خود را ثبت کنند.

ساعات کار بانوان شاغل که موظف به ۴۴ ساعت کار در هفته هستند اما دارای معلولیت شدید، فرزند زیر ۶ سال، همسر و فرزند معلول شدید یا دارای بیماری صعب‌العلاج و زنان سرپرست خانوار شاغل در دستگاه‌های اجرایی با درخواست کتبی آنها به ۳۶ ساعت در هفته کاهش می‌یابد اما حقوق و مزایای ۴۴ ساعت در هفته را دریافت خواهند کرد

وی افزود:‌ پس از بررسی مدارک و تأیید مراجع ذیصلاح و گزارش آن به امور اداری بانوان متقاضی مشمول کاهش ساعت کاری می‌شوند البته این موضوع صرفاً شامل حال کادر اداری می‌شود و معلمان را در برنمی‌گیرد.

مدیرکل امور بانوان وزارت آموزش و پرورش گفت: ساعات کار بانوان شاغل که موظف به ۴۴ ساعت کار در هفته هستند اما دارای معلولیت شدید، فرزند زیر ۶ سال، همسر و فرزند معلول شدید یا دارای بیماری صعب‌العلاج و زنان سرپرست خانوار شاغل در دستگاه‌های اجرایی با درخواست کتبی آنها به ۳۶ ساعت در هفته کاهش می‌یابد اما حقوق و مزایای ۴۴ ساعت در هفته را دریافت خواهند کرد.ایلنا.

نظر شما چیست ؟

اولین نفری باشید که نظر می دهید !

هشدار برای
avatar
bigtheme