خانه / اخبار مالیاتی / مالیات های غیر مستقیم / افزایش ۱۲۰ درصدی درآمد دولت از محل واردات خودرو در نیمه اول سال جاری

افزایش ۱۲۰ درصدی درآمد دولت از محل واردات خودرو در نیمه اول سال جاری

خودرو

 آکسومی ، آخرین آمار ارائه شده از سوی بانک مرکزی نشان می دهد هر چند درآمد دولت از محل واردات خودرو افزایشی برابر با ۱۲۰ درصد را در نیمه اول سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل تجربه کرده است اما همچنان درآمد محقق شده در این حوزه با پیش بینی های دولت تفاوتی فراوان دارد.

دولت پیش بینی کرده بود در نیمه اول امسال یک هزار و ۷۵۰ میلیارد تومان مالیات از محل واردات خودرو دریافت کند اما حجم مالیات دریافتی از این محل در نیمه اول سال جاری تنها ۴۶۰ میلیارد تومان بود که نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایشی برابر با ۱۲۰ درصد را نشان می دهد.

به این ترتیب تنها ۲۶ درصد از درآمدهای پیش بینی شده در این قالب در نیمه اول سال جاری محقق شده است . پیش از این رئیس انجمن واردکنندگان خودرو در مورد آمار واردات در ۶ ماهه ابتدایی امسال گفت ۳۲ هزار و ۴۲۸ دستگاه خودرو به ارزش ۸۵۰ میلیون دلار و از نظر تنوعی ۵۶ مدل خودرو در این مدت وارد کشور شده است.

واردات خودرو در نیمه اول سال گذشته ۲۰ هزار و ۸۶۶ دستگاه گزارش شد.  واردات خودرو به ایران در سال ۱۳۸۴ با واردات کمی بیش از ۱۱ هزار دستگاه خودرو به کشور آغاز شد.

درست در سال های مضیقه ارزی ایران، واردات خودروهای لوکس به کشور شدت گرفت اما دولت یازدهم واردات خودروهایی که لوکس تلقی می شوند را ممنوع کرد و حجم واردات خودرو به کشور در این دوره زمانی با تغییراتی محسوس روبرو شد.اقتصاد آنلاین

نظر شما چیست ؟

اولین نفری باشید که نظر می دهید !

هشدار برای
avatar
bigtheme