خانه / اخبار مالیاتی / دسته‌بندی نشده / اختصاص نیم درصد از درآمد مشمول مالیات بانک ها و موسسات مالی و اعتباری به ساخت مسکن اقشار ضعیف

اختصاص نیم درصد از درآمد مشمول مالیات بانک ها و موسسات مالی و اعتباری به ساخت مسکن اقشار ضعیف

445206_482

بانک مرکزی در بخشنامه‌ای، تمام بانک‌ها و موسسات مالی و اعتباری را ملزم به واریز نیم درصد درآمد مشمول مالیات به حساب خزانه برای تهیه مسکن افراد کم درآمد کرد.

آکسومی به نقل از خبرگزاری مهر، این بخشنامه براساس ماده واحده قانون تهیه مسکن برای افراد کم درآمد مصوب سال۳۷۲ مجلس شورای اسلامی ابلاغ شده است.

در این بخشنامه تصریح شده است: به منظور تأمین مسکن برای محرومین سراسر کشور، وزارت امور اقتصادی و دارایی موظف است علاوه بر وصول مالیات های مقرر، نیم درصد از درآمد مشمول مالیات بانک های کشور را اخذ و به حساب مخصوص خزانه، واریز و معادل صد درصد وجوه دریافتی از حساب خزانه در قالب قانون بودجه به حساب ۱۰۰ حضرت امام (ره) (ویژه کمک به مسکن محرومین) واریز نماید.

نظر به اینکه تحقق رویکرد فوق مستلزم همکاری شبکه بانکی و واریز نیم درصد درآمد مشمول مالیات خود به حساب خزانه می باشد، ضروری است آن بانک یا مؤسسه اعتباری به قید تسریع، نسبت به واریز سهم خود به حساب خزانه موضوع ردیف ۱۳۰۴۰۵ درآمدی قانون بودجه سال ۱۳۹۳ کل کشور اقدام نماید.

نظر شما چیست ؟

اولین نفری باشید که نظر می دهید !

هشدار برای
avatar
wpDiscuz
bigtheme