خانه / اسلایدر / رییس کل سازمان امور مالیاتی کشور: اجرای طرح جامع مالیاتی اقتصاد کشور را شفاف می کند

رییس کل سازمان امور مالیاتی کشور: اجرای طرح جامع مالیاتی اقتصاد کشور را شفاف می کند

maliat

 رییس کل سازمان امور مالیاتی کشور گفت: طرح جامع مالیاتی بزرگترین طرح اقتصادی کشور است که با اجرای آن اقتصاد کشور به سمت شفافیت سوق خواهد یافت.

آکسومی به نقل از ایرنا از سازمان امور مالیاتی، «سید کامل تقوی نژاد» امروز (چهارشنبه) در جلسه شورای هماهنگی مدیران سازمان، اجرای طرح جامع مالیاتی را اولویت نخست اقدام و عمل سازمان در سال جاری عنوان و بر ضرورت اجرای آن تا پایان امسال تاکید کرد.
رییس کل سازمان امور مالیاتی با اشاره به اینکه قشر عظیمی از مردم مخاطب نظام مالیاتی هستند، خواستار احترام به آحاد جامعه، رفع مشکلات آنان و تعامل و توافق با مودیان برای وصول عادلانه مالیات شد.

تقوی نژاد همچنین بر استفاده حداکثری مدیران کل و ممیزان کل از اختیارات موضوع مواد ۲۳۸ قانون مالیات های مستقیم و ۲۹ قانون مالیات بر ارزش افزوده و همچنین تفویض اختیار بخشودگی جرایم قابل بخشش قانون مالیات های مستقیم و قانون مالیات بر ارزش افزوده به مدیران کل امور مالیاتی سراسر کشور تا پایان سال ۱۳۹۶ تاکید کرد.

رییس کل سازمان امور مالیاتی افزود: مدیران صف باید به نحو شایسته ای از این اختیارات به منظور تفاهم و تعامل با مودیان استفاده کنند.
معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی در ادامه با اشاره به پیش بینی درآمدهای مالیاتی امسال، یادآور شد: رقم پیش بینی شده درآمدهای مالیاتی در بودجه امسال ۸۷۰ هزار میلیارد ریال است که در ۶ ماهه نخست روند وصول مالیات به شکل مطلوبی بود و در نیمه دوم سال نیز این روند باید تداوم یابد.

وی، مالیات را حق بیت المال و حق مردم عنوان کرد و گفت: هیچ کس حق کوتاهی در وصول مالیات که از جنس عدالت است، ندارد و باید مراقب بود مرتکب ظلم یا بی عدالتی در حق مردم نشویم.

تقوی نژاد در پاسخ به عده ای که می گویند که در زمان رکود نباید از مردم مالیات گرفت، تصریح کرد: مالیات براساس سود و زیان از مودیان اخذ می شود و نه براساس ادعا و حدس و گمان، بر این اساس اسناد و مدارک صحیح و اصولی مربوط به فعالیت اقتصادی افراد مبنای تشخیص درآمد آنان است.

به گزارش ایرنا، این مقام مسوول پیشتر از افزایش ۳۰ درصدی تحقق درآمدهای مالیاتی در نیمه نخست امسال در همسنجی با پارسال خبر داده بود.

نظر شما چیست ؟

اولین نفری باشید که نظر می دهید !

هشدار برای
avatar
bigtheme